Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 12.08.2016 - 00:01

Pětistrunný Cort B5 Plus AS OPN s elektronikou Markbass

Prémiová řada baskytar ze série Artisan z produkce firmy Cort se rozrostla o pětistrunný model nesoucí označení Cort B5 Plus AS OPN. Moderně koncipovaný nástroj je postaven z výběrových materiálů a kvalitních komponent jako jsou snímače značky Bartolini, elektronika od renomovaného italského výrobce Markbass nebo strojky Hipshot a příjemnou třešničkou na dortu je velmi přijatelná cena.

Korpus tvoří dva kusy lehkého bahenního jasanu posouvající zvuk směrem k výraznějším basům a čistým výškám, krk je lepen z pěti plátů palisandru a tvrdého exotického dřeva wenge dodávající tónu precizní středy a speciální olejový povrch bez vrstvy laku zlepšuje rezonanci a sustain.

Ergonomicky tvarovaný spoj těla a šroubovaného krku, zapuštěného poměrně hluboko do korpusu, umožňuje pohodlný přístup levé ruky do vyšších poloh palisandrového hmatníku s decentními abalonovými značkami a 24 pražci. Menzura nástroje byla vyměřena na 34 palců.

Baskytara je osazena dvěma snímači Bartolini MK-1 produkujícími velmi transparentní tón s hřejivými středy, krystalickými výškami a skvělou dynamickou odezvou a přepínatelný (pasiv/aktiv) korekční předzesilovač Markbass MB-1 ponechává vyznít přirozenému charakteru nástroje i při extrémnějších nastaveních.

Ovládání sestává z potenciometrů celkové hlasitosti, balance pro plynulé nastavení poměru obou snímačů, třípásmových korekcí a páčkového přepínače režimů. Struny jsou ukotveny v masivní kobylce EB12(5) a ladění obstarávají odlehčené strojky Hipshot Ultralight minimalizující případné přepadávání nástroje na hlavici. Veškerý hardware kromě spínače elektroniky a výstupního jacku je proveden v černém chromu.

Pětistrunný Cort B5 Plus AS OPN bude dodáván výhradně v olejové úpravě Open Pore Natural, která kromě pozitivního vlivu na zvuk také vizuálně i pocitově umocňuje výraznou povrchovou strukturu dřeva těla i krku. Basa by se měla v nejbližší době objevit i na českém trhu a předpokládaná cena se má pohybovat okolo 13 000 Kč, což v dané kategorii nominuje tento model mezi nástroje s výborným poměrem cena/výkon.

Tagy Cort
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY