Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 27.01.2018 - 00:01

Pět nových modelů Gibson pro rok 2018

Gibson vynechá letošní zimní veletrh v kalifornském Anaheimu a část novinek tak tentokrát představil už na lasvegaském CES (Consumer Electronics Show), celosvětově největší výstavní akci věnující se spotřební elektronice, kde byly poprvé oficiálně představeny nové nástroje ročníkové řady 2018 tvořené trojicí kytar ze série Elite, reissue modelem RD Artist a Les Paulem Special Double Cutaway s dvojicí snímačů P-90.

Gibson 2018 RD Artist s netradičně koncipovaným mahagonovým tělem vycházejícím z Firebirdu je další reissue verzí nástrojů z produktové řady, kterou značka uvedla poprvé na trh koncem sedmdesátých let. Model má hmatník z Granadilla (jihoamerická odrůda palisandru), dvojici aktivních humbuckerů GEM, ladicí strojky Grover a na hlavici najdeme původní tzv. "script logo". Novinka v ceně cca 1 700 dolarů bude nabízena v transparentním laku Vintage Sunburst.

Les Paul Special Double Cutaway 2018 je osazen dvěma humbuckery P-90, mahagonový korpus a krk s pohodlným profilem SlimTaper jsou doplněny palisandrovým hmatníkem o radiusu 12 palců a stejně jako u vintage variant zde najdeme jednoduchou kobylku typu wraparound. Cena Specialu v barvě TV Yellow se má pohybovat okolo 1 400 dolarů.

Gibson Explorer Elite 2018 představuje nejnovější generaci ikonické série, kterou má značka ve svém portfoliu už od roku 1958. Nástroj v decentním odstínu Aged Cherry disponuje hliníkovou kobylkou a struníkem, strojky Mini Grover, humbuckery Burstbucker 2 a Burstbucker 3 se samostatnými hlasitostmi a společnou tónovou clonou.

Typické a v době vzniku velmi extravagantní tvary korpusu, které tuto kytaru vynesly mezi nejoblíbenější modely především rockových a metalových hráčů, designově skvěle doplňuje šikmá hlavice, jejíž linie později zásadně ovlivnily výrobce superstratů (Kramer, Jackson, Hamer, Charvel atd.). Cena novinky se má pohybovat pod hranicí 1 750 dolarů.

Gibson Firebird Elite 2018, jehož předchůdce se v katalogu Gibsonu objevil už v roce 1963, má být dostupný v provedení Heritage Cherry Sunburst, přenos zvuku mají na starost dva firemní minihumbuckery v kovových pouzdrech, ladění obstarávají strojky Steinberger Gearless a hardware má stejně jako u předchozího modelu zlatě chromovaný povrch. Předpokládaná cena by měla být téměř shodná s Explorerem

Gibson Les Paul Studio Elite 2018 v efektním laku Silver Burst je nadstandardní variantou známého Les Paulu Studio, ovšem tentokrát s vintage vibratem Bigsby Horse Shoe, hliníkovou kobylkou tune-o-matic, celokovovými strojky Grover Kidney a snímači 57 Classic a 57 Classic+. Cena byla nastavena na cca 1760 dolarů. Všechny popisované nástroje mají kryogenicky ošetřené pražce a budou dodávány s pevným pouzdrem.

Tagy Gibson Gibson 2018

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY