Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Perkusivní Alesis Strike MultiPad se samplerem

Firma Alesis představila první perkusivní pad, který je kromě triggeringu schopen zastat funkci MIDI kontroleru, looperu nebo samplovací jednotky. Zařízení s označením Strike MultiPad navíc disponuje integrovanou zvukovou kartou, efektovou sekcí a má přehledný displej s úhlopříčkou 4.3 palce, což z této novinky činí flexibilního pomocníka pro studiové i pódiové využití.

Devět pryžových padů s reakcí na dynamiku úhozu je pod spodní hranou podsvíceno RGB diodami a hlavní panel s displejem, dvojicí přiřaditelných rotačních encoderů A-Link, potenciometrů sluchátek, Aux In a dalšími ovládacími prvky je zapuštěn do šasi, takže při spouštění presetů či zvuků pomocí padů nehrozí nechtěné rozhození nastavení.

Celková paměť s kapacitou 32 GB obsahuje knihovnu s 6 GB vzorků a smyček (více než 8 000 položek), další data v podobě WAV souborů lze do kontroleru uploadovat přes USB flash disk, externí audio pro následný stereo sampling je možné nahrát z různých zdrojů (telefon, notebook, prostřednictvím mikrofonu atd.), díky dvoukanálové USB kartě se bez problémů připojíte k DAW aplikaci a samozřejmostí je využití triggerů nebo efektové jednotky (3 x Kit FX, 1 x Master FX, kompresor, ekvalizer).

Konektivita sestává ze čtveřice trigger vstupů (1. 2/3, 4/5, HH), dvou hlavních analogových audio výstupů plus stejného počtu Aux Outů, DIN konektorů MIDI In, Out/Thru, stereo vstupů zvukové karty s potenciometrem Mic/Line Gain, dvou zdířek (1/2, 3/4) pro footswitche a dvojice USB portů (paměť, MIDI/Audio)

Nadstandardně vybavený perkusivní kontroler/sampler Alesis Strike MultiPad je napájen DC adapterem a součástí balení jsou také licence na software Ableton 10 Live Lite a Pro Tools First. Oficiální cena by se v případě evropského trhu měla pohybovat pod hranicí 700 eur.

Tagy Alesis Alesis Strike MultiPad

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY