Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Perkuse LP Aspire Santana Lion

Přední americký výrobce perkusí Latin Percussion s historií sahající až do padesátých let minulého století letos slaví padesáté výročí spolupráce s kapelou kytaristy Carlose Santany, v jehož hudbě je bohatá rytmická sekce jedním ze základních stavebních kamenů a důležitou složkou zvuku. Půlstoletí vzájemné kooperace nyní firma připomíná také novými edicemi s označením LP Aspire Santana Lion, které tvoří conga, tumba, bonga a timbale bell.

Všechny modely jsou zdobeny grafikou převzatou z obalu prvního eponymního alba Santana z roku 1969, k výrobě korpusů bylo použito odolné a rezonantní dřevo siamského dubu, konga o průměrech 11 a 12 palců, stejně jako dvanáctipalcová tumba mají hloubku 28 palců a jsou osazeny ráfky EZ Curve.

Stejný typ hardwaru v chromované úpravě, tvořící společně s černě lakovanými korpusy a stříbrnou grafikou velmi elegantní kombinaci, najdeme také u dvojice bong s průměry 6.75 a 89 palců. Kolekci doplňuje timbale bell v bílém provedení a tmavým emblémem. Horní úchyt je určen pro stojany s průměrem 3/8 palce.

Perkuse z výroční edice Latin Percussion Aspire Santana Lion by už měly být dostupné na evropském trhu za ceny cca 600 eur za dvojici cong LPA625SNL včetně stojanu, 270 eur za tumbu LPA622SNL, na asi 150 eur vyjde dvojice bong LPA602SNL a timble bell LP205-SNL pořídíte za částku okolo 40 eur.

Tagy LP LP Aspire Santana Lion

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY