Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 30.05.2019 - 00:01

Pedálový tuner Peterson StroboStomp HD

Ladičky americké firmy Peterson, která v roce 1964 uvedla na trh první sériově vyráběný elektronický tuner Model 70, se díky své mimořádné kvalitě staly etalonem této produktové kategorie. Výjimkou pravděpodobně nebude ani nový pedálový model StroboStomp HD, nepřímo navazující na příbuzné verze StroboStomp a Stomp Classic.

StroboStomp HD se v daném segmentu může pochlubit největším LCD displejem, navíc v rozlišení HD, zasazeným do ukázkově zpracovaného šasi z nerezové oceli. Pro různé nástroje nabízí tuner více než 60 přednastavených typů ladění uložených v bance Sweetened Tunings a k oblíbeným presetům lze přiřadit několik barevných modů displeje.

Nový mod Guided Tunings zobrazuje namísto tradičních názvů not čísla strun, což umožňuje intuitivní a rychlou orientaci v různých alternativních škálách ladění. Nášlapný footswitch s tichým chodem a systémem časovaných relé je primárně zapojen v režimu true bypass a v případě použití dlouhých kabelů nebo složitějšího efektového řetězce najde své uplatnění bufferovaný režim eliminující signálové ztráty.

Rozsah ladění se pohybuje v rozmezí C0 – Ais8 (frekvence 16.35 Hz až 7.302 kHz), referenční tón A je kalibrovatelný po 0.1 Hz krocích v rozsahu 390 až 490 Hz, ladicí odchylka ve Strobo modu činí pouhých 0.1 centu a nechybí „kapodasterové“ transpozice (-6 až +5 půltónů).

Kromě vstupního a výstupního jacku je tuner o rozměrech 129 x 66 x 53 mm a hmotnosti 400 g osazen portem micro-USB pro upgrade firmwaru a napájení obstarává 9V adapter nebo baterie. Funkcemi nabitý Peterson StroboStomp HD by se měl v evropské distribuci objevit s cenovkou pohybující se okolo 130 eur.

Tagy Peterson Peterson StroboStomp HD
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY