Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 19.07.2019 - 00:01

Pedálový synth Boss SY-1 a looper RC-10R

Na letní veletrh NAMM naplánoval Boss premiéru pedálového synthu a pokročilého looperu, vycházejících z oblíbených modelů japonské značky. Polyfonní syntezátor SY-1 přináší v kompaktnějším formátu funkce synthu SY-300 uvedeného na trh v roce 2015 a smyčkovač RC-10R s rytmickou jednotkou je další evolucí efektů ze známé řady Loop Station.

Kytarový/basový syntezátor Boss SY-1 s mody SEQ 1/2, SFX 1/2, Bell, Organ, Str, Bass, Pad, Lead 1/2 nabídne celkem 121 zvuků rozdělených do 11 podkategorií volitelných rotačním enkoderem Variation. Dva duální souosé potenciometry slouží k nastavení poměru mezi efektovaným a přímým signálem a změnu parametrů tone-rate/depth.

Nový DSP engin zaručuje nulovou latenci, režim Hold nechává znít synthový zvuk bez ovlivnění originálního kytarového signálu, vedle konektorů vstupu a výstupu najdeme i send/return paralelní efektové smyčky a nechybí zdířka Ctl/Exp pro externí ovládání tap tempa apod.

Na čelní straně je umístěna napájecí zdířka 9V adapteru a spínač optimalizující vstupní sekci pro použití s kytarou nebo basou. Firma uvolnila také speciální TonePedia Player, který přehlednou formou seznámí případné zájemce se zvukovými možnostmi této krabičky.

Boss RC-10R osazený AD/DA převodníky 32-bit/44.1 kHz kombinuje looper s rytmickým automatem disponujícím dvojicí nezávislých patternů, funkcemi Intro, Ending, Fill, 24hlasou polyfonií, 280 rytmickými patterny, 16 typy kitů a přiřaditelným reverbem. Úložiště looperové sekce pracující s audio formátem WAV pojme až 6 hodin stereo záznamu s využitím dvou samostatných stop a do banky lze uložit 99 presetů.

Kromě duálních vstupů a výstupů je efekt vybaven také konektorem pro přepínání CTL1/2 nebo expression pedál, na levém boku šasi je umístěn USB port a minijackové zdířky MIDI In/Out. Hlavní displej doplňují dva indikační diodové prstence, nechybí rychle přístupné potenciometry hlasitostí a footswitche Loop/Rhythm jsou zapojeny v bufferovaném režimu.

Pedálový syntezátor Boss SY-1 by se měl v evropské distribuci objevit za cenu pohybující se okolo 195 eur včetně alkalické baterie a Rhythm Loop Station RC-10R o rozměrech 101 x 138 x 63 mm vyjde i s přiloženým AC PSA-S adapterem na cca 295 eur.

Tagy boss Boss SY-1 Boss RC-10R
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY