Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Pedálový preamp Ibanez PTPRE Pentatone

Ibanez se vrací do efektového teritoria novým pedálem, ovšem tentokrát se nejedná o další verzi ikonického Tube Screameru či reedici starších delayů či modulací značky, ale o flexibilní  podlahový předzesilovač s označením Pentatone. Preamp postavený na tranzistorových obvodech nabízí dokonalou kombinaci funkcí, které jsou zabaleny do intuitivní, plně analogové platformy. Pentatone sdružuje pět samostatných sekcí v podobě pre boostu, zkreslení s dvoupásmovými korekcemi, noise gatu, pětipásmového parametrického ekvalizeru a post boostu.

Hlavní panel šasi z ohýbaného plechu doplněného chráničem z kulatiny je osazen celkem sedmi potenciometry s větší krytkou, pěti menšími ovladači, čtveřicí páčkových spínačů a dvěma footswitchi, kdy pravý (Bypass) aktivuje hlavní okruh  a levý je vyhrazen pro funkci Post Boost.

Na posledně zmíněný parametr je navázán potenciometr úrovně signálu, takže v případě použití jumpu neboli druhého masteru např. pro sóla, lze přednastavit přesnou hladinu výsledné hlasitosti. K potenciometru parametru Pre Boost, nastavujícího sílu vstupního signálu, je přiřazen on/off přepínač a stejný spínač náleží také k ovladači šumové brány, kterou uvítají především příznivci extrémnějších porcí gainu.

Klasické korekce basů a výšek doplňují potenciometry Gain, Level a switch Bright pro zvýraznění vyšších středových frekvencí. Poměrně velkoryse je řešen pětipásmový vypínatelný parametrický ekvalizer, sestávající z pěti rotačních ovladačů volících pracovní pásma (30 – 100 Hz, 85 – 360 Hz, 200 Hz – 1.3 kHz, 620 Hz – 4 kHz, 1.5 – 14.5 kHz) a stejného počtu modře podsvícených tahových faderů se zdvihem +-10 dB.

Kromě jackového vstupu, výstupu a zdířky adapteru je čelní strana šasi vyhrazena také stereofonnímu TRS konektoru Remote, sloužícího k připojení externího footswitche aktivujícího funkci Pre Boost a parametrický ekvalizer. Kytarový pedálový předzesilovač Ibanez PTPRE Pentatone o rozměrech 128 x 146 x 59 mm a hmotnosti cca 1 kg je napájen prostřednictvím devítivoltové baterie nebo standardního 9 V DC adapteru s minimální proudovou rezervou 110 mA. Oficiální česká cena atakuje hranici 6000 Kč.

Tagy Ibanez Ibanez PTPRE Pentatone

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY