Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 27.05.2018 - 00:01

Pedálový looper/drummer Mooer Groove Loop

Asijský Mooer přichází na trh s další novinkou, kterou tentokrát představuje hybridní model efektu s označením Groove Loop, jenž v sobě spojuje vlastnosti firemního rytmického automatu Micro Drummer plus smyčkovače Micro Looper a obě sekce mohou používány společně i samostatně.

Digitální obvody (16-bit/44.1kHz) umožňují při současném využití obou jednotek automatickou synchronizaci nahrané smyčky s rytmickou sekcí a ke správnému nasazení tempa navíc napomáhá klik, který se spustí před začátkem záznamu daného podkladu nebo fráze.

Krabička o rozměrech 93.5 x 42 x 52 mm disponuje celkem 16 rytmickými patterny (8 stylů po 2 variantách: Rock, Metal, Fusion, Funk atd.) volitelnými rotačním spínačem, sekce looperu a bubeníka mají nezávislé nastavení hlasitostí a třípolohový páčkový přepínač nabízí pohyb mezi mody Looper/Drum/L+D.

Rychlost bpm ovlivňuje u jednotlivých patternů kulaté tlačítko Tap tempo s integrovanou informační diodou a funkce (včetně record, dub, stop apod.) se spouští klasickým nášlapným footswitchem. Paměť smyčkovače pojme až 20 minut záznamu bez omezení počtu tracků a efekt s proudovým odběrem cca 95 mA je vzhledem ke své kompaktnosti napájen výhradně 9V adapterem.

Pedálový looper/drummer Mooer Groove Loop je finančně dostupný a velmi praktický pomocník, kterého využijete pro domácí cvičení nebo skládání i při koncertním hraní. Novinka by se měla na pultech evropských obchodů objevit za cenu cca 100 eur.

Tagy Mooer Mooer Groove Loop

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY