Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Pedálový kontroler Mooer L6 MKII

Podobně jako pedálový ovladač L6, představený firmou Mooer v roce 2016, se i druhá generace ovládací stanice s prostým označením L6 MKII snaží vyjít vstříc hráčům používajícím k dotváření soundu svého nástroje přebujelý efektový řetězec, který je nutí neustále stepovat po pedalboardu. Letošní verze pedálového smyčkovače je samozřejmě opět programovatelná, takže skupiny jednotlivých efektů lze ukládat do presetů, ale vývojáři asijské značky tentokrát zapracovali především na signálové cestě a v rámci těchto úprav přidali pár praktických funkcí.

Kontroler pracuje v režimech Play nebo Live, první z nich je výchozí a umožňuje vytvářet různé konfigurace efektů zapojených do sendů/returnů šesti monofonních smyček. Celkem 36 volitelných předvoleb je řazeno do šesti bank, pohyb v nich je řízen současným stisknutím nášlapných přepínačů 1 + 2 nebo 3 + 4 a poté už stačí jen vybrat konkrétní preset.

Mod Live funguje na jednoduchém principu, kdy ke každému z šesti footswitchů je přiřazen efekt připojený do dané smyčky. V tomto intuitivním „pedalboardovém“ modu jsou hlavní spínače automaticky převedeny do režimu true bypass, takže deaktivované efekty nijak nedegradují zvuk nástroje.

Současným stiskem footswitchů 5 + 6 je aktivována integrovaná ladička navázaná na poměrně velký segmentový displej s dobrou viditelností v různých světelných podmínkách, a nechybí ani spínač Mute, využitelný např. při výměně kytary nebo ladění pomocí externího tuneru, pro nějž je vyhrazen jeden z výstupů. K šestici footswitchů jsou navíc přiřazeny podsvětlené bloky pro polepy s orientačním označením.

Optimalizována byla softwarová stabilita systému a z pozice výsledného zvuku je důležitým faktorem přepracovaná duální bufferová sekce, nezávisle ovládaná pomocí tlačítek Buf-F a Buf-B, která eliminuje signálové ztráty způsobené dlouhými kabely. Jednotka Buf-F je umístěna mezi vstupem a první smyčkou, okruh Buf-B se nachází na výstupu.
 
Oproti předešlé verzi je L6 MKII nabízen v bílé úpravě s rozdílným fontem popisků a pozměněn byl také design tlačítek sloužících k ukládání presetů, volbě modů či aktivaci zmíněných bufferů. Kontroler s rozměry 370 x 97 x 54 mm, hmotností 1.15 kg a proudovým odběrem cca 300 mA je napájen 9V adapterem, který by měl být součástí dodávky. Oficiální cena se na americkém trhu pohybuje pod hranicí 190 dolarů.

Tagy Mooer Mooer L6 MKII

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY