Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Pedalboard Chrise Shifletta (solo-band 2023)

Kromě hvězdných Foo Fighters mohou fanoušci vídat kytaristu Chrise Shifletta také v jeho vlastní kapele, která na rozdíl od stadionových FF hraje převážně v menších klubech, což Shifletta přinutilo upravit pro sólové koncerty svůj pódiový gear. Společně s redukcí nástrojů se změna týká především absence klasických zesilovačů a kabinetů, nahrazených modelingovým preampem Strymon Iridium, nabízejícím emulace aparátů Fender, Vox a Marshall, doplněných IR vzorky boxů a reverbem, to vše v programovatelném formátu podpořeném USB portem, MIDI konektivitou a možností uploadu IR samplů třetích stran.

Vedle Iridia obsahuje nový Shiflettův pedalboard ladičku TCE Polytune Mini, polyfonní pitch shifter Digitech Drop, distortion/fuzz JHS Muffuletta, overdrive Wampler Tumnus, Xotic EP Booster, MXR M290 Phase 95, Xotic SP Compressor a další čtyři efekty z produkce Strymonu – páskovou saturaci Deco, tape echo El Capistan, delay TimeLine a tremolo/reverb Flint.

Stereofonní řetězec uzavírá DI Box Walrus Canvas odkud signál míří do mixážního pultu. Efekty jsou ovládány programovatelným looper/kontrolerem GigRig G3. Na videu z produkce YouTube kanálu That Pedal Show představuje Shiflett také Fender Telecaster Custom Shop v podobě repliky modelu z roku 1953 a Telecaster ve stylu Paisley, osazený single-coily značky Lindy Fralin.

Tagy Chris Shiflett

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY