Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 14.07.2019 - 00:01

Ozvučovací Bluetooth systémy Marshall Tufton a Stockwell II

Stoupající obliba přenosných audio systémů s bezdrátovou technologií Bluetooth se odrazila i v nabídce společnosti Marshall Headphones, dceřiné firmy tradičního výrobce zesilovačů a boxů. Do řady doposud tvořené modely Acton, Stockwell, Kilburn, Stanmore a Woburn nyní přibyly obdobně koncipované verze s označením Stockwell II a Tufton.

Pro obě stereo varianty je kromě voděodolného plastového šasi ve specifikacích IPX2/IPX4 (Tufton/Stockwell), společná technologie Bluetooth 5.0 s dosahem cca 10 m, analogové ovládání sestávající z potenciometru hlasitosti a dvoupásmových korekcí, nechybí párovací tlačítko, minijackový konektor Aux In a rolny s odnímatelným koženkovým madlem.

Na horním panelu najdeme pruh sestavený z deseti diod informujících o stavu integrované Li-ion baterie, která je zařízením schopna dodávat dostatek energie pro více než 20 hodin nepřetržitého provozu. Obvod je vybaven rychlodobíjením, kdy po 20 minutách má systém rezervu pro cca 4 hodiny provozu. V případě plného nabití kapacity článku u Stockwellu II udává výrobce čas 5 h. a model Tufton tento proces zvládne už za 2.5 hodiny.

Kompaktnější Stockwell II o rozměrech 180 x 161 x 70 mm a váze 1.38 kg je osazen centrálním wooferem doplněným dvojicí tweeterů, zesílení obstarávají tři Class D jednotky s výkony 1x10+2x5 W, frekvenční odezva se pohybuje v rozmezí 60 Hz – 20 kHz, projekci spodních pásem posiluje bassreflex a maximální SPL činí 80 dB.

Větší Tufton (229 x 163 x 350 mm) s hmotností 4.9 kg disponuje hned pěticí měničů tvořených jedním wooferem uloženým spolu s bassreflexem na zadní straně, dvěma širokopásmovými drivery a stejným počtem výškových tweeterů. Reproduktory jsou napojeny na zesilovače o výkonech 1x40/2x15/2x10 W, frekvenční odezva je dána hodnotami 40 Hz – 20 kHz a max. SPL dosahuje hladiny 102 dB.

Marshall Stockwell II bude dostupný v černé nebo světle šedé úpravě za cenu cca 250 eur, rozměrnější a výkonnější Tufton se má na evropském trhu objevit s cenovkou nastavenou pod hranicí 400 eur. Součástí balení u varianty Stockwell II je napájecí USB-C kabel, dospělejší verze Tufton s integrovaným transformátorem je dodávána se síťovým kabelem.

Tagy Marshall Marshall Tufton Marshall Stockwell II
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY