Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 06.10.2016 - 00:01

Programovatelná celolampa H&K GrandMeister Deluxe 40

Po tříkanálovém modelu TubeMeister Deluxe se své prémiové verze dočkala i vlajková loď této řady celolampových zesilovačů z produkce německého výrobce Hughes & Kettner. Novinka s označením GrandMeister Deluxe 40 je osazena modifikovanými obvody převzatými z luxusní hlavy TriAmp Mark3, disponuje čtveřicí kanálů, efektovou jednotkou, pamětí pro 128 uložitelných presetů, MIDI rozhraním, výkonovou brzdou, emulací kabinetu, možností editace v iPadu a dalšími možnostmi.

Aparát využívá tří předzesilovacích elektronek 12AX7 a čtveřice koncových lamp EL84 poskytuje výkon 40 W. Programovatelné kanály Clean, Crunch, Lead a Ultra s potenciometry Volume, Gain a čtyřpásmovými korekcemi jsou doplněny ovladači Masteru, Resonance (nízké frekvence) a digitálního reverbu, pro nakopnutí signálu je zde funkce Boost.

Efektová jednotka nabízí tapovatelný delay s délkou 50 ms až 1.4 s společně s chorusem, flangerem, phaserem a tremolem a čtyři podsvícená tlačítka na hlavním panelu slouží k uložení jednotlivých presetů, aktivaci efektové smyčky, noise gatu, MIDI kanálů a vstupu do efektové sekce, jejíž ovládání obstarávají multifunkční potenciometry korekcí, Volume a Gainu.

Zadní strana šasi je osazena dvojicí MIDI konektorů In a Thru/Out, sendem a returnem sériové efektové smyčky, výstupem Line Out a knoflíkem nastavujícím noise gate (hard/soft). Pro přímé nahrávání je GM40 vybaven známým emulátorem kabinetu H&K Red Box s přepínači on/off, line/mic, small/large a vintage/modern. Koncová sekce má kromě výstupu s impedancí 8 - 16 Ohmů také omezovač výkonu v hodnotách 20/5/1/0 W a funkci TSC (Tube Safety Control) umožňující jednoduché nastavení biasu elektronek.

Aparát lze ovládat buď pomocí MIDI kontroleru nebo přepínače H&K FSM-432 MK III, jenž aktivuje uložené presety, boost, delay a modulace. Pomocí aplikace GM40 Remote je možno jednotlivé presety a jejich parametry nastavovat a ukládat v iPadu a pro bezdrátové připojení obou zařízení firma nabízí i MIDI interface WMI-1.

Hughes & Kettner GrandMeister Deluxe 40 je celolampová hlava s kvalitním zvukem, opravdu bohatou výbavou a širokými možnostmi použití. Novinka navíc potěší svými kompaktními rozměry 445 x 170 x 150 mm a hmotností pouhých 7.7 kg. Cena včetně měkkého polstrovaného pouzdra činí cca akceptovatelných 24 tisíc korun.

Tagy Hughes & Kettner; GrandMeister Deluxe 40
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY