Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 24.04.2021 - 08:00

Ola Englund testuje první prototyp připravovaného Bosse HM-2W

Čtyři měsíce po oznámení startu vývojové fáze chystané reissue verze high-gainového zkreslovače Boss HM-2, která ponese označení HM-2W Waza Craft, dostali příznivci deathmetalového soundu první ochutnávku v podobě video testu švédského kytaristy a youtubera Oly Englunda. V daném případě se jedná o první oficiální prototyp HM-2W s výrobním číslem 00000, jenž musel Englund po vyzkoušení vrátit japonskému výrobci.

Stejně jako u ostatních efektů z edice Waza Craft ctí HM-2W původní design i ovládací prvky předlohy, k nimž přidává posuvný přepínač modů Standard a Custom, usazený na přední straně šasi. Režim Standard reprodukuje zvuk klasického, dnes poměrně obtížně sehnatelného pedálu HM-2 Heavy Metal, zatímco mod Custom nabízí moderněji pojatý voicing s upravenou projekcí basů plus vyšších středů, a rozšířen byl také rozsah gainu. Obě předvolby disponují oproti originálu nižším šumem a větší hlasitostní rezervou (+3 dB). Značka zatím neuvedla, kdy by se finální provedení novinky mělo objevit na trhu.

Tagy boss Boss HM-2W Waza Craft Ola Englund
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY