Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

OD Guitars: kytary navržené umělou inteligencí

Technologie postavené na umělé inteligenci zažívají nebývalý rozmach a pomalu začínají vstupovat také do teritoria hudebního průmyslu. Jedním z příkladů je značka OD Guitars, za kterou stojí kytarář Omer Deutsch, jenž s pomocí enginu Midjourney AI navrhl a poté i vlastnoručně vyrobil první model superstratu ze série určené pro komunitu moderních metalových, djentových a progresivních hráčů. Projekt nese označení /imagine:prompt, což je způsob, jakým se v AI enginu spouští „obrázkové podněty“.

„Vždy mě fascinovala příroda a to, jak ji můžeme mít stále v našich domovech, zejména když je všechno kolem nás čím dál technologičtější a poněkud chladné. Použití umělé inteligence pro tento projekt je pokrokem do moderního světa a zároveň poetické, zatímco spousta lidí, zejména designérů, se umělé inteligence bojí, já jsem chtěl zjistit, zda ji mohu využít pro své potřeby.“

„Pokud tedy dokážu vytvořit obraz na MidJourney, byl bych schopen ho vytvořit i v reálném životě? Začal jsem si hrát s enginem a tvořit nějaké své nápady ohledně kytar, rezonančních dutin korpusu apod. Zpočátku to byly jen blbosti, ale později jsem objevil opravdu zajímavé věci, pak jsem začal zkoumat vztahy mezi elektrickou kytarou, přírodou a technologií,“ popisuje začátky Omer Deutsch. Výrobní postup modelu, osazeného silnými humbuckery Bare Knuckle Painkiller, přibližuje přiložené video.

Tagy OD Guitars

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY