Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 22.02.2018 - 00:01

Nový pedál a dvojice bubínků od Tamy

Tama představila na zimním hudebním veletrhu NAMM řadu novinek pro letošní rok, mezi které patřila i dvojice prémiových snare bubínků z modelových řad Sound Lab Project a Star Reserve a také jednoduše koncipovaný pedál basového bubnu z ekonomické hardwarové edice Classic.

Luxusní bubínek Star Reserve Volume 4 o rozměrech 6.5 x 14 palců je prvním celokovovým modelem této speciální řady. Díky ručně tepanému měděnému korpusu o síle 1.5 mm, pro jehož úpravu použili japonští řemeslníci dva typy kladiv s rozdílnými hlavicemi, disponuje "čtyřka" pevným, hřejivým zvukem a velmi silnou projekcí s důrazem na pásma nižších středů.

O potřebnou vyváženost frekvencí a určitou porci brilance se starají modifikované mosazné ráfky BMH s tloušťkou 2.3 mm, Volume 4 je osazen mechanismem s upínáním Linear Drive a rezonanční pružiny s posílenou citlivostí odezvy jsou vyrobeny z uhlíkových vláken.

Unikátní snare Duo Birch LBH1410L z edice S.L.P. (Sound Lab Project) s rozměry 14 x 10 palců, kombinuje konstrukční vlastnosti klasického bubínku a floor tomu - díky vypínatelnému systému spodních rezonančních pružin a trojice nožiček s floor tomovým uchycením lze tento model využít jako snare i malý floor tom.

Korpus se stěnami o síle 7 mm je lepený ze 7 vrstev břízy a poměrně velká hloubka těla dodává tomuto bubnu velmi hřejivý tón, mechanismus převzatý ze série Starclassic disponuje 10 pružinami z karbonové oceli a ráfky Arc doplněné mušlemi Starclassic mají osm otvorů. Bubínek je obut blánami Evans a bude dodáván v elegantní povrchové úpravě Transparent Mocha.

Tama HP50 představuje konstrukčně přímočarý single pedál basového bubnu s převodem umožňujícím změnu pozice řetězu, plstěným beaterem s nastavitelným úhlem a délkou hřídele, systémem EASP pro rychlé nastavení tenze pružiny, základnou spojenou pomocí ocelového prutu a úchytem Easy-Tight Hoop Clamp. Odlehčený pedál je i přes svou nižší cenu dostatečně odolný, nabízí citlivou odezvu a funkčně splňuje požadavky pro jakýkoliv styl hry.

Novinky z produkce Tamy by se měly v evropské distribuci objevit zřejmě už v průběhu února a to za následující ceny: Star Reserve Volume 4 - cca 900 eur, Duo Birch - cca 400 eur a pedál HP50 Classic vyjde na částku pohybující se pod hranicí 100 eur.

Tagy tama Tama Sound Lab Project Tama Star Reserve

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY