Přejít k hlavnímu obsahu
Nahrávka on to better things není žádnou katastrofou, ale celkově u mě coby posluchače převládají smíšené pocity. | Foto: Keenan Hairston
Nahrávka on to better things není žádnou katastrofou, ale celkově u mě coby posluchače převládají smíšené pocity. | Foto: Keenan Hairston
Petr Adamík -

Novinka ianna diora zanechává spíš rozpačitý dojem

Mladičký rapper iann dior vydává své druhé studiové album on to better things, na němž i nadále pokračuje ve spájení hip hop trapových beatů a pop punkových melodií s emotivními texty, které jsou plné zlomených srdcí či samoty.

Iann dior debutoval v roce 2019 deskou Industry Plant, na kterém se spojil s hip hopovým labelem Internet Money Records. Na albu se objevila i spolupráce s Travisem Barkerem, což určitě také mělo vliv na zvýšenou popularitu. Ke kolaboraci se slavným bubeníkem došlo i na EP I'm Gone. Dior se stal součástí „klubu“ mladých interpretů, do něhož patří například Trippie Redd, Blackbear, Mod Sun či svěřenci Travise Barkera, kteří jedou na podobné vlně.

Dior ve svém počínání ale nezní úplně přesvědčivě. Pochmurnost a klišovitá témata v textech se odráží i v muzice. Slabší začátek is it you má sice působivý rozjezd a posluchač očekává, kam až se skladba rozvine. Moc velké věci se však nedějí. A to ani v následujících skladbách. Pořád ty stejné beaty, nepříliš nápadité postupy a Diorův jednotvárný hlas postrádající energii a nadšení.

Trochu života vnese až skladba obvious s hostujícím Travisem Barkerem. Slušný riff, osvěžující rytmus, taneční basová linka a rockovější produkce v tomto případě vyšla na jedničku. Dobře je na tom i thought it was s Machine Gun Kellym, která zní jako odložená skladba z jeho Tickets To My Downfall. Diorovo bědování nad jeho nelehkým životem ve městě andělů zní ale poněkud úsměvně.

Druhá půlka alba si každopádně vede líp a závěrečná trojice skladeb let you, fallin' a hopeless romantic (ano, opět je zde spoluautorem Barker) oplývá tím, co u většiny zbylých songů chybí – výraznou melodií, pohodovou atmosférou a správnou popovou vlezlostí. 

Co na desce oceníte jako muzikanti?

Bylo by zajímavější, kdyby se Dior dále ubíral právě cestou zajímavějších melodií, nejednotvárných nálad a chytlavějšího popového soundu. Album on to better things není žádnou katastrofou a najdeme na něm slušné momenty, ale celkově pro mě coby posluchače z nahrávky převládají smíšené pocity. Po většinu stopáže se album utápí v monotónnosti a chybí mu spousty věcí. Možná by se pro příště mohl spojit s Barkerem na celé album. Bubeník Blink 182 má na podobné záležitosti přeci jen čuch.

iann dior - on to better things

iann dior – on to better things

10K Projects, 37 min.

50 %

Tagy iann dior Recenze alb

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Petr Adamík
V roce 1999 jsem spoluzakládal punk'n'rollovou kapelu Degradace, se kterou to táhnu dodnes. Již několik let pracuji v hudebninách Hudební Svět a před nějakým časem jsem se ke všemu rozhodl, že bych chtěl o muzice i psát (Rock…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY