Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 28.06.2016 - 00:01

Nové semiakustické baskytary Gretsch Tom Petersson

Značka Gretsch, patřící pod křídla koncernu Fender, chystá výrobu dvou nových modelů pololubových baskytar navržených pro basistu americké kapely Cheap Trick Toma Peterssona. Prvním je dvanáctistrunná verze Gretsch USA CS TP 12-Str. Falcon vycházející z Peterssonova původního prototypu a druhou novinku představuje čtyřstrunná varianta s označením G6136B-TP-AWT.

Netradiční "dvanáctka" kombinující basové a kytarové ladění bude vyráběna v Custom Shopu - tělo ve tvaru Falcon tvoří laminovaný javor a z identického materiálu je i krk s C profilem a ebenovým hmatníkem o radiusu 12 palců nesoucím 22 subtilnějších pražců a polohové značky z pravé perleti. Vzhledem k počtu strun byla menzura zkrácena na 30.3 palce.

Mechanika sestává z kobylky Space Control 12-Str. s ebenovou základnou a čtveřicí širokých kamenů (každý pro 3 struny) a trapezoidním struníkem Cadillac. Ladicí strojky jsou rozděleny na čtyři basové a osm kytarových. Speciální sérii snímačů SuperTron navrhl Seymour Duncan a ovládání je klasický Gretsch, tedy třípolohový přepínač, celková hlasitost plus volume pro každý snímač a společná tónová clona.

Čtyřkový model G6136B-TP-AWT je tvarově identický s předchozí verzí, stejná je i menzura, použité materiály, pražce atd. Naopak rozdílný je U profil krku, design polohových značek, přidána byla kovová ochrana části horní hrany těla a menší je samozřejmě i hlavice nástroje.

Basa je opět vybavena středním humbuckerem SuperTron Seymour Duncan, ale u krku najdeme nový snímač RumbleTron s posílenou projekcí nižších frekvencí. Struny jsou ukotveny ve struníku Cadillac, procházejí přes kobylku Adjusto-matic a končí v odlehčených strojcích minimalizujících přepadání nástroje na hlavu. Veškeré kovové prvky obou baskytar jsou provedeny ve zlatém chromu, model z Custom Shopu bude nabízen v barvě Vintage White a čtyřková varianta v odstínu Aged White.

Tagy Gretsch
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY