Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 02.09.2021 - 00:01

Nové kytary a basy Ibanez ze série Iron Label 2021

Ibanez zařadil do letošní edice Iron Label, primárně vyhrazené nástrojům vhodným pro razantnější hudební žánry, tři inovované modely kytar a dvě baskytary, které si výrobce pro odpovídající modifikace vypůjčil z jiných produktových sérií. Heavy úpravu dostal sedmistrunný Iceman s označením ICTB721, změny se dočkala neméně extravagantní varianta Xiphos v provedeních XPTB620 a XPTB720, nový kabát oblékl zástupce baskytar Soundgear, tentokrát ve verzi SRMS625EX, a nabídku uzavírá další pětistrunná basa BTB625EX.

Iron Label Iceman ICTB721 disponuje tělem z okoume, průchozím pětidílným krkem z javoru a ořechu s profilem Wizard II-7, 24pražcovým ebenovým hmatníkem s luminiscenčními značkami na jeho hraně a dvojicí humbuckerů DiMarzio D-Activator ovládaných třípolohovým switchem, společnou hlasitostí a tónovou clonou, Struny jsou ukotveny skrz tělo a přes kobylku Mono Rail míří do uzamykatelných strojků Gotoh MG-T v konfiguraci 4 + 3.

Modely Iron Label XPTB620 a XPTB720, odlišující se především počtem strun, mají podobné základní specifikace jako Iceman – tedy korpusy z okoume, průchozí krky lepené z javoru a ořechu, dvouoktávové ebenové hmatníky o radiusu 400 mm, pasivní snímače DiMarzio D-Activator s keramickými magnety, mechaniky Gotoh MG-T atd. Rozdíl představuje nízkoprofilové uzamykatelné vibrato Edge-Zero II s roztečemi strun 10.8mm, funkcí stud-lock a zámky nultého pražce.

Korpusem z okoume a krkem kombinujícím ořech s javorem jsou vybaveny i obě pětistrunné basy Iron Label BTB625EX a SRMS625EX. V daném případě ale byla zvolena grafitová výztuha krku, přispívající ke stabilitě ladění a delšímu sustainu. Pro stavbu hmatníku byl zvolen kompozit ebonol, společná je kobylka typu MR5, subtilnější odlehčené strojky s Y-rondely, dvojice pasivních snímačů Bartoliny BH2 a také firemní aktivní preamp osazený hlasitostí, blendem, třípásmovými korekcemi a přepínačem středů (250, 450, 700 Hz).

Pro verzi BTB byla zvolena prodloužená menzura 35 palců, 24 pražců medium jumbo včetně nultého je vyrobeno z nerezové oceli a ořech má šířku 47 mm. Varianta SR nabízí duální menzuru 34/35.5 palců a tomu odpovídající zešikmění středně silných pražců, lehce kulatější radius byl vyměřen na 305 mm, šířka ořechu činí 45 mm a u elektroniky připyl páčkový spínač volící mody aktiv/pasiv, kde u druhého z nich přepírá funkci clony potenciometr výšek.

Všechny nástroje jsou stříkány matným černým lakem Black Flat a k případnému uživateli dorazí osazené strunami D'Addario EXL. Kytarové modely jsou distribuovány s polstrovaným gig bagem, oficiální evropské ceny se pohybují v následujících relacích: ICTB721 – cca 1300 eur, XPTB620 – cca 1300 eur, XPTB720 – cca 1400 eur, BTB625EX – cca 900 eur, SRMS625EX – cca 1000 eur.

Tagy Ibanez Ibanez Iron Label 2021

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY