Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 18.07.2016 - 00:01

Nové kabely, trsátka, popruhy a další příslušenství od Bosse

Značka Boss se na letním hudebním veletrhu v Nashvillu prezentovala nejen novými efekty, ale představila také inovovanou sérii hudebních doplňků, které zahrnují několik typů nástrojových a propojovacích kabelů, šest modelů trsátek, kvalitní kožené, bavlněné a nylonové popruhy, batoh na multiefekty a kytarovou kosmetiku.

Nabídku profesionální kabeláže tvoří efektové propojky BIC-PC o délce 15 cm a BIOC-1AA s délkou 30 cm s dvojicí lomených jacků s kontakty potaženými 24 karátovým zlatem a vodiči z bezkyslíkaté mědi. Nástrojové kabely jsou zastoupeny řadami BIC-5, 10, 15 a 20 (1.5, 3, 4.5 a 6 m) osazenými rovnými jacky a modely BIC-10A a 15A (3 a 4.5 m) s lomeným a rovným jackem.

Nechybí ani kvalitní reproduktorové dvoužilové šňůry BSC-3, 5 a 15 (délky 1, 1.5 a 4.5 m) s detailním přenosem všech frekvenčních pásem díky kvalitním vodičům složeným z měděných drátů o průměrech 14 AWG a vybavené masivními, odolnými jacky, jenž si firma nechává vyrábět na zakázku.

Trsátka vyrobená ze špičkových materiálů jsou zastoupena celuloidovými modely Abalon BPK-AM a BPK-AH (medium a heavy), sériemi Mosaic BPK-MT, MM a MH, Camo BPK-CT, MM a MH a klasickými červenými a černými verzemi BK-ST a BK- BT opět v tloušťkách thin, medium a heavy. Z odolné směsi Delrin je vyrobena řada BKP-D o sílách 0.5, 0.6, 0.73, 0.88 a 1 mm.

Nástrojové popruhy začínají u základního bavlněného modelu BSC v černém, hnědém a přírodním provedení a šířkou 5 cm a nylonové pásy zastupuje typ BSB. V nabídce se objevily hybridní edice BSH-BLK (nylon/kůže) a BSH-NAT (bavlna/kůže), kožené modely BSL-25 a 30 (šířka 2.5 nebo 3 palce) v černé a hnědé barvě a také luxusní semišové varianty BSS-BLK a BSS-BRN.

Pro údržbu nástroje je určen čistící a leštící roztok Boss Guitar Detailer BGD-01 s utěrkou BDC-01 z mikrovláken. Multiefekty a další zařízení (výrobce garantuje dostatečné rozměry pro podlahové procesory GT-100, GT-10, GT-8, GT-6B, RC-50 a recorder BR-1200CD) lze pohodlně a bezpečně přenášet v gig bagu BA-CB3 šitého z nylonu potaženého gumovou vrstvou. Opravdové fandy značky může potěšit i stylová židle v černém provedení s modrým logem Boss na sedáku. Dostupné by měly být varianty o výšce 24 nebo 30 palců.

Tagy boss
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY