Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 05.01.2022 - 00:01

Nová série Studiologic Numa X Piano

„Je to revoluce pro hráče na digitální piana. High-endové funkce, zvuky a efekty, navržené a uspořádané úžasně intuitivním a efektivním způsobem, který nabízí nejlepší pocit při hraní, v každém aspektu a v každém kontextu“. Těmito slovy uvádí firma Studiologic na trh novou edici Numa X Piano, zahrnující modely Numa X Piano 73 / 88 s inovovanou kladívkovou klaviaturou Fatar TP/110 s funkcí aftertouch a luxusní verzi Numa X Piano GT vybavenou kladívkovou dřevěnou klaviaturou Fatar TP/400 Wood s 88 klávesami.

Všechny nástroje jsou vybaveny výkonným, zbrusu novým zvukovým enginem, čtveřicí zón snadno přiřaditelných k interním zvukům nebo externímu MIDI, čtyřstopým digitálním mixerem, USB audio rozhraním, modem Zoom s barevně adaptivními encodery nebo osmi insertovými a master efekty. Celé řadě rejstříků vévodí kvalitní reprodukce akustických pian, dosažená pomocí pokročilé technologie založené na spektrální interpolaci s vysokým rozlišením, zatímco vzorky elektrických či hybridních nástrojů byly vytvářeny metodou fyzikálního modelingu.

Hráč může využít více než dvě stovky zvuků organizovaných do kategorií Acoustic a Electric Pianos, Keyboards, Bass, Guitars, Organs, Synthesizers, Orchestral atd. Zmíněné insert efekty jsou rozděleny do sekcí FX1/FX2 a k master jednotce náleží reverby plus delaye přiřaditelné ke každému kanálu a nechybí globální ekvalizace s parametrickými středy. Další vzorky lze stáhnout pomocí aplikace Numa Manager, sloužící zároveň pro upgrade firmwaru, organizaci programů a další funkce.

Vestavěný digitální mix umožňuje vytvářet komplexní scény z interních i externích zvuků, detailně nastavovat jejich poměry a aplikovat efekty. Ke zvýšení exprese nebo ovládání parametrů slouží dva programovatelné hliníkové joysticky a integrována je zvuková karta 4 x in/2 x out.

Na zadním panelu je umístěna čtveřice vstupů (včetně mikrofonních), dva hlavní výstupy, DIN konektory MIDI In/Out, tři jackové vstupy pro připojení externích pedálů s automaticky nastavitelnou polaritou, port USB (audio / MIDI), zdířka napájecího zdroje DC 12V 1A a síťové tlačítko. Evropské ceny se pohybují v těchto relacích: Numa X Piano 73 cca 1100 eur, Numa X Piano 88 cca 1400 eur, Numa X Piano GT cca 1800 eur.

Rozměry a hmotnost jednotlivých modelů

Numa X Piano 73 – 105.2 x 31 x 12.3 cm, 11.7 kg
Numa X Piano 88 – 126.5 x 31 x 12.3 cm, 14 kg
Numa X Piano GT – 128 x 31 x 12.3 cm (dřevěné bočnice), 22 kg

Tagy Studiologic Studiologoc Numa X Piano

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY