Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 14.11.2014 - 00:01

Nová edice pultů Mix Series Compact od Mackie

Firma Mackie zařadila do svého katalogu zbrusu novou řadu mixpultů nesoucí název Mix Series Compact. První trojicí zástupců této finančně velmi přívětivé řady jsou modely Mix5, Mix8 a Mix12FX. I přes nízkou pořizovací cenu si i tato edice pultů udržuje velmi slušnou kvalitatitavní úroveň, všechny verze jsou osazeny kvalitními součástkami, ve své třídě nadstandardními preampy a mají odolné ocelové šasi.

Pětikanálový Mackie Mix5 je nejmenším modelem série s 1x mic/line vstupem, jednoduchým ovládáním s 2-pásmovými korekcemi, Phantom napájením pro kondenzátorové mikrofony a stereo RCA vstupy a výstupy. Větší Mix8 je osmi kanálový pult (2x mic/line vstup) s panoramou, indikací přebuzení, třípásmovým ekvalizerem pro každý kanál, 1x aux sendem a stereo returnem a sluchátkovým výstupem.

Nejlépe vybavený model Mix12FX, disponuje, jak název napovídá, dvanácti kanály (4x mic/line vstup, 4x streo vstup), základní ekvalizace i výbava je podobná s Mix8, ale přibyl filtr na 75 Hz, přepínání citlivosti (+4/-10 dB) a tahový 60 mm potenciometr celkové hlasitosti. Kromě toho zde najdeme také efektovou jednotku obsahující 12 presetů s několika typy reverbu, delaye a chorusu.

Oznámeny byly zatím jen ceny pro USA - Mix5 69.99 dolarů, Mix8 109.99 dolarů a Mix12FX 159.99 dolarů, do Evropy se novinky dostanou v řádu několika týdnů. Pokud hledáte malý, jednoduchý a lehce přenosný pult slušné kvality za velmi dobrou cenu tak zkuste Mackie Mix Series Compact.

Tagy Mackie Mix Series
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY