Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 05.05.2021 - 10:00

Nová edice Fender Noventa se snímači P-90

K nástrojům z produkce mexické pobočky Fenderu přibyla finančně vstřícnější kolekce Noventa, zahrnující modely Fender Noventa Stratocaster, Noventa Jazzmaster a Noventa Telecaster. Všechny verze jsou osazeny single coilovými snímači typu P-90, které na rozdíl od konvenčních jednocívkových snímačů produkují hřejivější výšky a zvuk se v některých aspektech blíží vintage PAF humbuckerům, jejichž čitelný a dynamický tón s přirozeným projevem je dnes opět v módě.

Společným znakem jsou olšová těla, šroubované javorové krky s profilem Modern-C či '60s-C (Tele), lesklý polyesterový lak korpusu a hlavice, matná povrchová úprava krku, hmatníky z pau ferro nebo javoru (závislé na odstínu kytary) o radiusu 9.5 palců, 21 středně silných pražců medium jumbo, ořechy ze syntetické kosti široké 42 mm, menzura 25.5 palců a už zmíněné snímače Fender Noventa SC typu P-90.

Fender Noventa Stratocaster je osazen dvojicí těchto singlů, čemuž odpovídá i jednodušší ovládání tvořené společnou hlasitostí, tónovou clonou a třípolohovým switchem, struny kotví skrz tělo a přes hardtail kobylku s ocelovými kameny a srážeč (EH) míří do firemních vintage strojků. Noventa Telecaster, disponující pouze kobylkovým snímačem, využívá kobylku Tele "Cut-Off" se zkrácenou základnou a třemi bronzovými válečkovými kameny.

Noventa Jazzmaster nabízí naopak hned tři single coily doplněné hlasitostí, clonou a pětipolohovým nožovým  switchem. Instalováno je vibrato typické pro daný model kytary a pevná kobylka Adjusto-Matic. Ostatní specifikace jsou stejné jako u dvou předchozích nástrojů, které s Jazzmasterem sdílí také niklochromový povrch kovových komponentů.

Oficiální české ceny kousků ze stylové edice Fender Noventa byly včetně kvalitního gig bagu nastaveny na cca 20000 Kč za Telecaster, za přibližně 21000 Kč je dostupný Stratocaster, a Jazzmaster lze pořídit za cenu okolo 24600 Kč. Kytary jsou vyráběny v těchto barevných odstínech: Noventa Stratocaster – Crimson Red Transparent, Surf Green, Daphne Blue, Noventa Telecaster – Vintage Blonde, Fiesta Red, 2-Color Sunburst, Noventa Jazzmaster – Surf Green, Fiesta Red, transparentní lak Walnut.

Tagy Fender Fender Noventa Fender Noventa Stratocaster Fender Noventa Telecaster Fender Noventa Jazzmaster

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY