Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 23.02.2020 - 08:00

Nineteen Eighty: singl z nového Satrianiho alba Shapeshifting

Joe Satriani vydá svůj sedmnáctý studiový počin Shapeshifting sice až 10. dubna, ale produkce už na YouTube postnula video se singlem Nineteen Eighty, jehož název napovídá, že kytarový čaroděj se rozhodl na chvíli vrátit do osmdesátých let, kdy působil v power-popovém triu the Squares. Na albu byl kromě signovaného Marshallu JVM410HJS a starších jednokanálových aparátů této značky použit také zesilovač Peavey 5150 nebo phaser MXR EVH 90 postavený (stejně jako zmíněný Peavey) podle specifikací Eddieho Van Halena.

Natáčení novinky obsahující 13 tracků se kromě principála zúčastnil bubeník Kenny Aronoff, basista Chris Chaney (Jane's Addiction), klávesista Eric Caudieux, pianistka Lisa Coleman (Princův band The Revolution) a člen Spinal Tap Christopher Guest. Album zaštítěné labelem Sony Music/Legacy Recordings produkoval společně se Satrianim zkušený Jim Scott (Foo Fighters, Red Hot Chili Peppers, Tom Petty & The Heartbreakers) a mastering měl na starost John Cuniberti.

Tagy Joe Satriani Joe Satriani Shapeshifting
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY