Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 21.11.2021 - 08:00

NHC: kapela muzikantů z Jane's Addiction a Foo Fighters

Dvěma singly Feed The Cruel a Better Move On vstoupil do širšího podvědomí nový superband NHC, v němž se sešla trojice známých muzikantů – kytarista Dave Navarro z Red Hot Chili Peppers (období 1993 až 1998) nebo altrockových Jane's Addiction, kde hraje i basista NHC Chris Chaney, a Taylor Hawkins, bubeník kapely Foo Fighters, který se při nahrávání tracků chopil také mikrofonu.

Chaney a Hawkins se navíc znají z kapely kanadské zpěvačky Alanis Morissette, kterou doprovázeli v polovině devadesátých let. NHC – Navarro, Hawkins, Chaney – je prý výsledkem „čisté, nespoutané kreativity“ a Navarro ji označil za „probuzení všeho, co na hraní miloval“, protože v poslední době cítil, že jeho radost z hudby a kytarové schopnosti ustrnuly.

Trio si odbylo koncertní premiéru na říjnovém festivalu Ohana Encore, konaném v kalifornském přístavním městě Dana Point, a před nedávnem se s fanoušky podělilo prostřednictvím audio záznamů na YouTube o další dvě novinky Devil That You Know a Lazy Eyes.

Tagy NHC Foo Fighters Jane's Addiction

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY