Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 16.11.2018 - 00:01

Nextone Artist a Stage: nová komba od Bosse

Po kytarových aparátech Waza Amp a Katana přichází Boss s novou generací komb řady Nextone, tvořenou verzemi Artist a Stage. Dvoukanálové modely jsou vybaveny analogovými koncovými jednotkami třídy AB s vylepšenou technologií Tube Logic nabízející emulaci čtyř typů výkonových elektronek a širší možnosti editace zajišťuje firemní aplikace Nextone Editor.

Rozměrnější Nextone Artist s výkonem 80 wattů i kompaktnější čtyřicetiwattový Stage disponují identicky řešenou preampovou sekcí vybavenou hlasitostí čistého kanálu, gainem a hlasitostí zkreslené větve, společnými třípásmovými korekcemi, spínači Boost + Tone a také multifunčním tlačítkem pro volbu kanálů nebo přístup k uživatelskému modu Custom.

Přehledně koncipovaná efektová sekce obsahuje potenciometry ovládající digitální reverb a delay s tap tempem a ke koncovému zesilovači jsou přiřazeny knoflíky Presence plus Master. Kromě přepínání max. výkonu (Power Control) v režimech Standby, 0.5 W, Half a Max zde najdeme i čtyřpolohový rotační spínač pro výběr zvukového charakteru lamp 6V6, 6L6, EL84 a EL34.

Konektivita sestává ze sendu/returnu efektové smyčky, kombinovaného výstupu sluchátka/Rec Out se simulací kabinetu, dvojice zdířek footswitchů, linkového výstupu a USB - B portu. Software Nextone Editor kompatibilní se systémy Mac/Windows umožňuje měnit nastavení různých parametrů včetně funkcí sag, bias nebo Air Feel (emulace boxu navázaná na nahrávací výstup), vybírat z několika typů delaye, reverbu, aktivovat tremolo, editovat ef. smyčku (seriový/paralelní mod) atd.

Obě komba jsou shodně osazena jedním dvanáctipalcovým reproduktorem Nextone G12-100 a nechybí možnost připojení externích kabinetů o impedanci 1x8/2x16 ohmů. Cena Nextone Artist o rozměrech 572 x 475 x 248 mm se má pohybovat pod hranicí 700 eur, menší varianta Stage (492 x 427 x 248 mm) vyjde na cca 500 eur.

Tagy boss Boss Nextone Artist Boss Stage
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY