Přejít k hlavnímu obsahu
Music Academy Prague, foto: Petr Klempa
Music Academy Prague, foto: Petr Klempa
redakce - Po, 08.04.2019 - 13:30

Nevidomý Benjamin Levíček získal housle z dílny Václava Pikrta

Minulý týden se v prostorách OPERO v Praze uskutečnil už třetí ročník hudebního večera na podporu nevidomých hudebníků. Letos zástupci Nadačního fondu pro všeobecný rozvoj člověka a hudební škola Music Academy Prague vybrali nadaného houslistu Benjamina Levíčka, kterému byly předány housle z dílny Václava Pikrta v hodnotě 200 tisíc korun.

Benjamin se narodil nevidomý, nezabránilo mu to však v tom, aby se pustil do různých aktivit. Hraje na housle, na příčnou flétnu a učí se i na klavír. V říjnu minulého roku na koncertu Světlo pro Světlušku si mimo jiné zazpíval a zahrál na housle se zpěvačkou Debbi a zpěvákem Jindrou Polákem z kapely Jelen. Zároveň se věnuje sportům jako je goalball, futsal, plavání a showdown. Právě v showdownu bude letošní rok reprezentovat Českou republiku na juniorských paralympijských hrách ve Finsku.

Houslemu Benovi předal zakladatel Music Academy Prague Alexandr Smutný, který je členem kapely Jelen, a zakladatel Nadačního fondu pro všeobecný rozvoj člověka Pavel Kopačka. Popřáli mu také Jindra Polák a zpěvačka Debbi.

V letošním roce se k akci opět připojila Světluška, která pomohla s kontaktováním nevidomých hudebníků a sdílení jejich příběhů. Díky nim organizátoři našli Benjamina a budou nacházet i další, kterým chtějí dále pomáhat. V průběhu večera konaného 2. dubna vystoupili v pestrém hudebním programu učitelé z Music Academy Prague a hudebníci ze Soundsgate. Tleskáme.

Music Academy Prague, foto: Petr Klempa Music Academy Prague, foto: Petr Klempa Music Academy Prague, foto: Petr Klempa
Tagy Music Academy Prague Benjamin Levíček charita

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY