Přejít k hlavnímu obsahu
Zdeněk Neusar - Čt, 02.11.2017 - 11:00

Neleň!

Nastavit svůj život tak, abyste dokázali odpočívat, je leitmotivem výkonnosti každého z nás. Něco jiného je ale zahálka související s leností – a že speciálně muzikanti bývají líní často. Tohle ovšem neplatí o organizátorech festivalu Neleň!, jehož třetí ročník proběhne 3. až 5. listopadu ve Slavičíně.

Na čtyřech scénách festivalu, jehož cílem je přispět k živé komunitě ve městě a povzbudit obyvatele v zájmu o dění, se představí více než padesátka místních i mimoregionálních osobností. Každá z nich dokazuje, že pracovitost a zdolávání překážek v životě má smysl. Během přednášek, workshopů či diskuzí zazní témata z oblastí přírodních a sociálních věd, technologie, life-stylu i hudby.

Můžete si mj. přijet vyslechnout Návod pro život od moderátorky a dramaturgyně Lenny Trčkové, zhodnocení projektu Piána v ulicích Michaely Hečkové nebo příběh muzikanta Thoma Artwaye Moje cesta ulicí. O svém studijním výjezdu do USA bude vyprávět také naše redaktorka Aneta Martínková, která se věnuje hlavně hudbě a jejímu propojení s novými technologiemi. Sobotní večer pak bude probíhat v režii Thoma Artwaye a hudebníků HRTL, 1flfsoap a Ette Enaka. Tím ale program festivalu zdaleka nekončí.

Občanská aktivita lidí je mně sympatická. O to víc taková, kterou lidé dělají dobrovolně, v rámci svého volného času a bez nároku na honorář. Na tento moravský výlet se ale těším i z toho důvodu, že letos jako moderátor jedné z panelových diskuzí budu jeho součástí. Slyšeli jste někdy o Brutal Popu, Festiválku, HAW, Lebedě, Metal Feastu, MišMaši a Unartu? Za těmito názvy se skrývají různá seskupení lidí, které zajímá hudba a svůj vztah k ní přetavili na něco hmatatelného – dělají nebo dělali festivaly či koncerty ve Slavičíně a jeho okolí. Jak se k tomu člověk dostane a proč to vlastně dělá? Také o těchto otázkách si společně budeme povídat.

Tagy Neleň! festivaly

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Zdeněk Neusar
Muziku miluju. Aktivně se kolem ní pohybuju už od druhé poloviny devadesátých let, kdy jsem začal organizovat první koncerty a vydávat fanzin. Frontman a jeho vedení pro mě byla a je výzva. Cesta dál. Znát mě můžete i z Radia 1 nebo festiva…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY