Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 16.03.2022 - 00:01

Nekonečný tón v podání TCE Infinite Sample Sustaineru

Infinite Sample Sustainer představuje pro společnost TC Electronic první pedál daného typu, jehož název naznačuje, že se jedná o efekt, který je schopen zadržet zvuk v čase a prodloužit ho v nekonečném cyklu. Kromě nekonečného sustainu krabička nabízí také vrstvení jednotlivých not či akordů pro tvorbu harmonií, modulační sekci a kvalitní reverb postavený na algoritmu, který je použit ve známém pedálu TCE Hall of Fame. Infinite tak otevírá nový kreativní prostor nejen pro zvukové experimentátory.

Mezi další důležité prvky náleží kompatibilita s aplikací TonePrint a schopnost uložit do slotů pedálu až tři TP presety. Uživatelé mohou prostřednictvím softwaru samozřejmě také ukládat nové zvuky do online knihovny, vzájemně si vyměňovat vlastní samply apod.

Hlavní panel disponuje potenciometry Decay – délka doznění efektové vrstvy, Level – celková hlasitost, Fade In – rychlost náběhu signálu, a rotačním přepínačem FX Type volícím mezi čtveřicí efektových modů a zmíněnými TonePrint sloty.  Navíc zde najdeme páčkový switch Dry/Verb pro aktivaci reverbu doplněného stavovou diodou, a přepínač Latch/Momen, určující pracovní režim footswitche napojeného na dvoubarevnou diodu.

Konektivita sestává z jackového vstupu a výstupu, USB portu, sendu / returnu efektové smyčky a zdířky pro 9V adapter. TC Electronic Infinite Sample Sustainer, umožňující přidávat neomezené množství vzájemně se propojujících vrstev, lze na evropském trhu pořídit za cenu pohybující se okolo 140 eur.

Paul Robert Scott, produktový manažer TCE, k novince řekl: „Představte si, jaké zvuky byste mohli vytvořit, kdybyste měli v rukou nekonečně mnoho času. No, nekonečný čas vám bohužel dát nemůžeme, ale jsme velmi rádi, že vám můžeme nabídnout nekonečné množství sustainerových vrstev, začínajících přímo na špičkách vašich prstů.“

Tagy TC Electronic TC Electronic Infinite Sample Sustainer

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY