Přejít k hlavnímu obsahu
Dechberoucí jízda po archaickém i současném rock´n´rollu si určitě zaslouží svoji pozornost | Foto: Napalm Records
Dechberoucí jízda po archaickém i současném rock´n´rollu si určitě zaslouží svoji pozornost | Foto: Napalm Records
Martin Hošna -

Nejzajímavější kurátor moderního hard rocku Myles Kennedy zaútočil na solar

Vynucenou koncertní přestávku Alter Bridge využil Myles Kennedy k natočení další řadovky, která se rapidně liší od debutu Year of the Tiger. Zpěvák a kytarista vyměnil akustiku za elektrickou kytaru, čímž změnil i celý svůj přístup ke své tvorbě. Druhá deska The Ideas of March ohraničuje prostor mezi Alter Bridge a sólovou dráhou Slashe, v němž talent a skladatelské schopnosti se mísí s vervou sobě vlastní.

Myles Kennedy je muzikant mnoha tváří. Jeho charismatický ječák je dokonalým hudebním nástrojem, přičemž kytarové umění zvládá také na jedničku. Odklon od lidového písničkářského tónu k zatěžkanému blues a epickým melodiím tu je cítit od prvního taktu. Otvírák Get Along s masivní vokální harmonií žene před sebou naříkající kytary, jemně vzývající sedmdesátky, zároveň velkolepými sóly a energickými riffy tvoří Kennedy autentický moderní rock a potvrzuje svoji roli nejzajímavějšího rock´n´rollového kurátora současnosti.

Písničky pokračují v pochodovém rytmu, útočí na solar emotivními refrény, posuvnými akordy, probouzí posluchače z letargického spánku a ukazuje, že hard rock se dá dělat i jinak. Pozitivní poselství hlasitě ožívá pod vášnivým hymnickým projevem. Puntičkářská kytarová práce pohání skladby leckdy mainstreamově chytlavé. To když si v titulní skladbě The Ideas Of March Kennedy vyzkouší bondovské aranže s lyrickou, jemně veršovanou i tvrdou strukturou. Velkolepost se projevuje i v jižansky uchopené country baladě Moonshot, v blues cajdáku Tell It Like It Is či sladkobolné skladbě Love Rain Down.

Co na albu oceníte jako muzikanti?

V jednapadesáti je Kennedy na vrcholu svých muzikantských schopností. Že umí dokonale zazpívat sedmdesátky, country, metal i heavy rock, je věc známá. Na The Ideas Of The March se ale projevuje i jeho druhá silná stránka. Jako Brian May dumavě bloumá po svých melodických trajektorií, po vzoru Jimmyho Page je silný ve svých riffech, hladí na duši soft rockem, jimž skrze nečekané modulace vypráví další instrumentální příběhy. Tato dechberoucí jízda po archaickém i současném rock´n´rollu je podmanivá a zaslouží si určitě naši pozornost.

Myles Kennedy – The Ideas Of March

Myles Kennedy The Ideas Of March

Napalm Records, 2021, 51:35

80 %

Tagy Recenze alb Alter Bridge Slash Myles Kennedy

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Martin Hošna
Hudba mě provází celý můj život, snad proto, že ji beru jako „univerzální řeč“ všech. Miluju jakoukoli, která útočí na solar, a je jedno, jestli je to lidovka, hard rock, grind core nebo jazz. minulost: • v zajetí klasické hudby až do dospělého vysokoškolského věku, houslové…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY