Přejít k hlavnímu obsahu
redakce - Čt, 27.06.2019 - 11:30

Nejnáročnější je pro nás Kafka Band, říká šéf Hradeckého slunovratu

Pokud tento víkend nikde nehrajete či nemáte pevné plány, zvažte Hradec nad Moravicí. Období 28. a 29. června optikou festivalové kvality totiž v Česku jednoznačně opanoval Hradecký slunovrat. Na zámku v Hradci nad Moravicí proběhne už pošesté a chystá řadu novinek.

Návštěvníci se na tomto „festivalu o naději“, jak akci nazval její šéf Vašek Müller, mohou těšit například na Kafka Band, Sto zvířat, Tara Fuki, Ghost of You, Ventolina, legendární Dunaj nebo hvězdu tohoto ročníku, finskou kapela Värttinä. A se kterou kapelou má festival letos nejvíce starostí? „Nejnáročnější je pro nás Kafka Band. Koncert bude totiž doprovázen velkoplošnou projekcí, což na zámku, který stojí na kopci, není tak jednoduchá záležitost. Ale vše je vyřešeno a bude to v sobotu večer krásné. Moc se na to těším,“ říká Müller.

Na Hradecký slunovrat se však nejezdí jen za hudbou. Velkým lákadlem je tzv. Salon Mechtilde – program zahrnující diskuze, přednášky, výstavy nebo projekce filmů. A letos má před sebou festival ročník podstatných novinek. „Poprvé budeme také na nově zrekonstruovaném Červeném nádvoří. Poprvé se program rozšíří do areálu obou zámků. Tedy Bílého i Červeného. Máme kompletně nový design od grafičky Jany Reichel. Nový web. Poprvé máme vratné ekologické kelímky. Festival zahájíme v nově zpravených konírnách pod Červeným zámkem, kam se vůbec poprvé v historii dostane veřejnost. A pro mě asi nejdůležitější novinkou je CD s písněmi kapel, které uspěly v konkurzu na Welcome scénu. To si můžou návštěvníci koupit za symbolických 50 Kč,“ vypočítává Müller.

Máme rádi festivaly, které nestojí na místě a podporují domácí hudební scénu. Hradecký slunovrat ukazuje, že je v programu docela dobře možné spojit interprety všech žánrů, nebát se vsadit na kvalitní gastronomii a současně se neustále rozvíjet. Držíme palce.

Tagy Hradec Králové Vašek Müller

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY