Přejít k hlavnímu obsahu
Ukulele Ohana
Ukulele Ohana
ahmed - Čt, 27.11.2014 - 11:20

Nechejte se strhnout ukulele v seriálu Honzy Plíhala

Ukulele v havajštině znamená skákací blecha a v poslední době se stává hitem. Není divu: je sexy, vejde se téměř do kapsy a naučit se na něj hrát je poměrně snadné. Honza Plíhal vás v první části svého seriálu seznámí se základními čtyřmi typy ukulelí.

"Nejmenší ukulele je sopránové a můžete ho vzít kamkoli do kapsy. Je vhodné pro lidi s malýma rukama, úzkými prsty nebo pro děti," říká Honza, který v úvodním dílu své školy krátce představil základní typy ukulelí. O něco lépe než kapesní sopránové se nicméně určitě drží ukulele koncertní, které má devatenáct pražců a plnější zvuk, nebo tenorové, s nímž se zase dostanete do vyšších poloh.

Snadno se naučíte i na barytonového macka, tím víc s alespoň minimálními zkušenostmi s kytarou. Má pražce dál od sebe a nebudete s ním mít problém ani se silnějšími prsty. "Je to takový sympatický můstek mezi světem ukulele a světem akustických kytar, specifickým zvukem, herním komfortem i rozměry určitě inspirativní pro oba tábory. Mně osobně těch několik dní, co jsme spolu strávili, nutilo se k němu neustále vracet," napsal nedávno Honza ve své recenzi na barytonové ukulele Ohana BK-20.

Tagy ohana ukulele

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

ahmed
Fanouškovské alter ego šéfredaktora. Zářezy najdete také na Radiu 1, festivalu…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY