Přejít k hlavnímu obsahu
Když uvidíte velké studio s krásným zvukem, chcete vědět víc | Foto: Drábek Photography
Když uvidíte velké studio s krásným zvukem, chcete vědět víc | Foto: Drábek Photography
Klára Brožová -

Najednou se ocitnete s kytarou ve studiu a nahráváte svoji písničku

Jsem zpěvačka, skládám svou hudbu a často mě najdete s looperem nebo poslední dobou i experimentuju se zpěvem za bubnama, i když nejsem bubeník. Právě jsem vydala svůj první singl Where’s The Sky a momentálně trávím svůj volný čas ve studiu v Anglii (kde také studuju) na přípravě další tvorby. Žánrově nerada škatulkuju, ale ráda poslouchám takový mix rock-country pop s troškou toho bluesového feelingu.

Asi bych měla začít s tím, jak celý můj projekt KLAARA vzniknul. Myslím, že pokud tohle čte právě někdo, kdo se rozhoduje kam dál na školu nebo zažil něco podobného a je kreativní duše, tak se v tomhle trošku uvidí.

Já jsem kreativní člověk, ale nikdy jsem nevěřila, že bych vlastně mohla hudbu studovat. Většinový názor lidí okolo, že se s tím neuživíte nebo že to můžete mít jako hobby, no.. asi jste to už slyšeli. Každopádně 4 roky na gymplu mi stačily k přesvědčení, že pokud si nevyberu něco, co mě vážně bude bavit, tak se budu dost trápit.

Naštěstí jsem potkala správné lidi a jelikož jsem si v Česku nevybrala a konzervatoř pro mě nebyla (neumím hudební teorii a mám ráda praktické věci), tak volba byla jasná. Podala jsem přihlášku do Anglie na poslední chvíli, no… a teď i přes covid tohle píšu z mého pokoje nedaleko Londýna, kde druhým rokem studuju Music Performance Management. Od té dobry mám šílené nápady čím dál tím radši.

Mým snem vždycky bylo dělat vlastní hudbu, něco, kde ten pocit, který do toho dávám, můžu přenést na někoho dál. A konečně vám můžu hrdě představit svůj první singl Where’s The Sky. Chtělo to trpělivost, člověk se stále hledá a tvaruje, ale zase nesmí čekat donekonečna, že?

Tahle písnička mě docela vystihuje, jsem takový snílek. Nechci vám vyzradit, co pro mě ta písnička znamená, protože si myslím, že si v tom můžete najít své. Celé to vzniklo ještě před mým odletem, ale zbytek už jsme nahrávali ve studiu v Anglii. S nápadem jsem přišla za mým kamarádem Honzou Titlbachem a naštěstí mě s tím nevyhodil. Tak jsme to spolu dopsali a pomohl mi i s tou producentskou částí, za což mu moc děkuju.

KLAARA

Na škole jsem potkala kamaráda Luca, který do toho přidal to krásné sólo na kytaru. Klip jsme i přes neustálé přesouvání díky covidu po pár měsících zvládli dodělat. Ráda si vymýšlím a idealizuju, jak by to celé mělo vypadat, samozřejmě realita pak udeří, ale myslím si, že se to nakonec přes všechny problémy vydařilo dobře. Chci určitě ale laťku posouvat výš a výš.

Hodně jsem se toho naučila. Když uvidíte to velké studio s tím pultem a krásným zvukem, chcete prostě vědět víc. Představte si osmnáctiletou holku, která poprvé vyrazila sama do zahraničí studovat konečně něco, co jí baví, ale kde nikoho neznáte a nikdy jste tam předtím ani nebyli. Byla to volba naslepo a totálně do neznáma. Ale najednou se ocitnete s kytarou v ruce ve studiu, nahráváte svoji písničku a v té chvíli je vaše srdce na správným místě.

Byla jsem tak trošku jako Alenka v říši divů, ještě když tam na vás najednou každý mluví cizí řečí. Zkušenost je to každopádně skvělá, i když to často není tak růžové, jak se může zdát. Jedna z věcí, které si tu vážím asi nejvíc, je přístup ke studiu, kde můžete experimentovat a ne koukat na hodinky, kolik vás každá minuta bude stát. A když už jde o experimentování, doteď jsem většinou hrála sama s kytarou a looperem, kam si přidávám celou kapelu a harmonie.

Ve studiu

Objevila jsem i krásu bubnů, když náhodou někdo zapomněl paličky ve zkušebně a z toho taky vzniklo pár videí na mém instagramu @klaara_music, kde se snažím hrát a zpívat najednou. Ale kapela má každopádně svoji energii, a tak momentálně dávám dohromady i tuhle část a dost mě to baví, i když to opravdu není lehké.

Někde jsem slyšela, že pokud umíte zvládnout kapelu, můžete pak dělat cokoliv, tak uvidíme. Samozřejmě pracujeme na dalších písničkách a já se nemůžu dočkat, až vám budu moct odkrýt další! Plánuji další novinky a budu moc ráda, pokud mě budete chtít sledovat a podělit se oplátkou o vaše vlastní zkušenosti na sociálních sítích. Skoro každý den tam sdílím, co prožívám. Budete-li na mě mít nějaké otázky ohledně čehokoliv a nebo zajímavý nápad na nějakou spolupráci, určitě mi napište.

Jaká byla vaše cesta k prvnímu singlu? Podělte se s námi a napište nám na redakce@frontman.cz.

Tagy komunita KLAARA

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

KLAARA
Zpěvačka a písničkářka. Momentálně studuji v Anglii obor Music Performance Management a vydala jsem svůj první sing Where's The Sky. Je mi 21 let a vše vydávám pod svým uměleckým jménem KLAARA.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY