Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Nahlédněte do studia klávesového mága Jeana-Michela Jarreho

Tým britského hudebního magazínu Headliner navštívil s kamerou nahrávací studio skladatele, producenta, zvukového experimentátora a především skvělého klávesisty a muzikanta Jeana-Michela Jarreho. Průkopník elektronické hudby s opravdu širokým stylovým záběrem je ve svém soukromém pařížském studiu obklopen celou řadou moderního i vintage vybavení, včetně nepřeberného množství syntezátorů nebo mixážního pultu Solid State Logic.

Kromě opulentní Eurorack sestavy s různými typy s modulárních synthů je jeho oblíbeným modelem flexibilní keyboard od francouzské firmy Expressive E, kombinující možnosti syntézy a klasického i MPE MIDI kontroleru. Revoluční Osmose nabízí kromě jiného 24hlasou polyfonii a je založen na modulárním zvukovém engine EaganMatrix z produkce firmy Haken Audio.

Dalším často využívaným nástrojem z Jarreho arzenálu je syntezátor C15 od Nonlinear Labs, opatřený výklopnou ovládací sekcí, nechybí digitální Mellotron, analogový MiniKorg 700S, Moog Sub 37 a také „Rolls-Royce mezi Moogy“ model Moog One osazený trojicí analogových VCO oscilátorů, dvěma nezávislými filtračními jednotkami, čtveřicí LFO, třemi obálkami, noise generátorem, sekvencerem, arpeggiatorem, mixerem nebo efektovou jednotkou obsahující také špičkové reverby značky Eventide. Synth je osazen 61dílnou klaviaturou Fatar TP-8S a určitou porci solitérnosti mu dodává šasi z jasanového dřeva.

Tagy Jean-Michel Jarre

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY