Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Nadupané stage keyboardy Nord Electro 6

Švédská společnost Clavia Digital Musical Instruments, pod kterou spadá značka Nord, uvádí na trh trojici nových modelů stage keyboardů řady Electro 6, která je tvořena verzemi Electro 6D 61, 6D 73 a 6HP 73. Liší se počtem kláves, rozměry a typem klaviatury (tzv. semi-weighted nebo kladívková varianta).

Edice Electro 6 se špičkovými emulacemi elektro-mechanických a akustických nástrojů disponuje třemi nezávislými zvukovými sekcemi Organ, Piano a Sample Synth, inovovanou architekturou ovládání a také funkcí Seamless Transitions pro plynulý přechod mezi přepínanými zvuky nebo programy.

Využít lze pokročilé vrstvení, režim Split obsahuje rozdělovacích 6 bodů včetně Crossfade Split Pointu, převzatého z firemního modelu Stage 3 a nabízejícího dvě různě široké zóny (Small, Large), jež jsou indikovány barevnými diodami.

Sekce Program je nyní doplněna praktickým modem Organize s rychlým způsobem uspořádání jednotlivých presetů pomocí známých funkcí 'kopírovat/vložit/přesunout' a nový je i navigační seznam s možností třídění podle abecedy, čísel a kategorií.

Jednotka Organ obsahuje simulace B3 Tonewheel, Classic Tranzistor, Pipe, Vintage Rotary a Dual Organ, sekce Piano s mody Grand, Upright, Electric a Digital s technologií ASR (Advanced String Resonance) disponuje filtrací, funkcí Soft Release a čtveřicí dynamických křivek a jednotka Sample Synth využívá knihovnu vzorků Nord Sample Library 3.0 včetně zvuků melotronu a dalších méně tradičních nástrojů.

Efekty jsou uspořádány do šesti podsekcí - Effect 1 (wahy, tremola, autopan, ring modulator atd.), Effect 2 (phasery, flangery, chorusy, vibe), EQ (třípásmový ekvalizer s parametrickými středy), Delay (včetně pin pong a tap tempa) a Reverb (Hall, Stage, Room plus mod Bright).

Nejnovější série stage keyboardů Nord Electro 6, představující současnou absolutní špičku dané kategorie nástrojů, by v současné době už měla být dostupná i na českém trhu a to za následující ceny: Nord Electro 6D 61 - cca 47 000 Kč, Electro 6D 73 - cca 52 300 Kč a Electro HP - cca 62 800 Kč.

Tagy Nord Electro 5 nord Nord Electro 6

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY