Přejít k hlavnímu obsahu
Na vydání singlu ti stačí jeden mikrofon, zdroj: archiv Good Times Only
Na vydání singlu ti stačí jeden mikrofon, zdroj: archiv Good Times Only
Zdeněk Prokopec - Po, 05.02.2018 - 12:00

Na vydání singlu ti stačí jeden mikrofon

Psaní textů v češtině je obtížnější, než jsme si kdy mysleli. Existuje tam tenká hranice mezi trapností a nudným poukazováním na věci. Za nekonkrétnost se dá mnohdy schovat nepřítomnost hloubky. Je fajn, ale taky nikoho neurazí. Baví nás nechávat lidem prostor k jinýmu výkladu.

Naše čtyřčlenná kapela Good Times Only má za sebou dva singly. Všechno se učíme za pochodu a nejdůležitější pro nás je, aby to všechno vznikalo za dobrý nálady. Na vibes si potrpíme a zkoušku bez kafíčka a společnýho oběda si nedokážeme představit.

Česká scéna je podle mě právě v rozkvětu a čerpání inspirace od kapel kamarádů bereme jako způsob, jakým můžeme vzdát hold skvělým nápadům. Baví nás zareverbovaný kytary s chorusem a synthový plochy v pozadí. Při fungování nám hodně pomáhá to, že zkoušíme v domě kytaristy mimo Prahu. To způsobuje, že jsou zkoušky mnohem intenzivnější a trvají prakticky celou neděli. Nemáme z nich kam utéct.


Zvuk

Cesta za vysněným zvukem něco stojí, přes to vlak nejede. Vyžaduje to vytrvalost, neustálé nakupování věcí a jejich zpětný prodej. Od čekání na black friday po vysedávání u webu hudebního bazaru. Někdy si prostě koupíš efekt přesně pro tebe a po návštěvě koncertu kamaráda chceš jinej.

Postupem času jsme z levnejch stompboxů přešli na věci jako analogovej delay Earthquaker Devices Disaster Transport SR, oktáver Electro Harmonix POG2, reverb TC Electronic HoF2 a Ibanez CS mini Chorus. Zároveň se stává, že dál používáme levnej efekt nižší kvality jen proto, že se nám prostě líbí.


Náš vkus na muziku se teď víceméně shoduje a už jen cesta na zkoušku a společný poslech v autě může ovlivnit psaní nové písničky. K nahrání Až se rozední nám stačil prostor amatérsky odhlučněný zkušebny, low budget zvukovka a základní studiovej mikrofon. Není podle nás potřeba, aby začínající kapela šetřila tisíce na studiovou session, když to jde i jinak.

Experimentujeme s pozicí mikrofonu před aparátem duplikujeme stopu bicích, prohazujeme efekty a hledáme cokoliv funguje. V momentě, kdy máme všechny stopy nahraný, sedneme si spolu ke kafi a mixujeme, dokud nejsme spokojený. Na tutorialový videa moc nejsme a postupně se v tom snažíme vyznat sami.

Tagy komunita Good Times Only

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Kytarista skupiny Good Times Only.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY