Přejít k hlavnímu obsahu
D’Addario přichází s pedalboardem, který se přizpůsobí rozrůstajícímu množství vašich efektů. | daddario.com
D’Addario přichází s pedalboardem, který se přizpůsobí rozrůstajícímu množství vašich efektů. | daddario.com
Leon -

Na trh míří teleskopické pedalboardy D’Addario řady XPND

Firma D’Addario se kromě tradiční výroby strun nebo různých typů ladiček, nástrojových popruhů, zámků, kabelů a dalšího příslušenství, jehož produkci z velké části obstarává dceřiná značka Planet Waves, rozhodla konkurovat také výrobcům pedalboardů. Důkazem je nová modelová řada XPND (Expand) sestávající z dvojice odlehčených pedalboardů s vysouvací konstrukcí, doplněných samostatně prodávanými převozními taškami a dalším příslušenstvím.

Díky patentované technologii je nosná plocha boardu vybavena kolejnicemi z leteckého hliníku, jejichž šířku je možné měnit vysunutím vnitřního segmentu a přizpůsobit tak velikost pedalboardu počtu a rozměrům efektů. XPND je k dispozici v jedno nebo dvouřadých konfiguracích (XPND1 / XPND 2), které zahrnují vlastní systém správy kabelů a jsou vybaveny suchým zipem. Vývojáři mysleli i na takové detaily, jako jsou výškově nastavitelné nožičky, což se může hodit např. pro zajištění stability boardu na nerovném pódiu.

Jednořadé, pouhých 1.5 kg vážící provedení XPND 1 se základní délkou 14 palců (35.5 cm) lze roztáhnout až na 25 palců (63.5 cm), zatímco u většího dvouřadového modelu XPND 2 (1.78 kg, hloubka 32.5 cm) se čtyřmi kolejnicemi činí tyto rozměry 18 až 32 palců (45.7 až 81.3 cm). K boardům lze volitelně pořídit také dva typy podložek Pedal Riser, sloužících v případě potřeby ke zvýšenému posazení efektů, a samostatně jsou k dispozici i dvě provedení kvalitních nylonových tašek Backline Pedalboard Transporter.

Přepravní pouzdra Backline Pedalboard Transporter s vyztuženými stěnami, masivní rukojetí, popruhem a zipovým víkem jsou nabízena ve variantách Pack 1 nebo Pack 2, přičemž každá umožňuje prostřednictvím interních nastavitelných částí přizpůsobit jejich šířku rozměrům boardu – elegantní řešení, jak zvýšit mobilitu nebo ušetřit prostor v kapelové dodávce.

Flexibilní a lehce přenosné pedalboardy D’Addario z kolekce XPND se na evropském trhu objeví pravděpodobně v průběhu března. Ceny se budou pohybovat pravděpodobně okolo hranice 100 eur za verzi XPND 1 respektive cca 190 eur za prostornější variantu XPND 2. Cenovky polstrovaných bagů Backline Pedalboard Transporter Pack 1 a BPT Pack 2 byly nastaveny na zhruba 85 a 150 eur. Zmíněné pedálové podložky Pedal Riser jsou nabízeny ve dvou velikostech a vyjdou na cca 18 nebo 25 eur.

Pedalboardy jsou dodávány s demontovanými bočnicemi, ale kompletace je i pro méně zručného muzikanta otázkou chvilky. V balení najdete vše, co je k rychlé a bezproblémové montáži potřeba, a to včetně inbusového montážního klíče a osmi spon pro vedení kabelů. Důvodem tohoto postupu je podle vyjádření environmentálně smýšlejícího výrobce snaha snížit množství obalového materiálu, což mu umožňuje distribuovat zboží způsobem šetrnějším k životnímu prostředí.

„Série XPND představuje jeden z nejnáročnějších a nejzajímavějších inovačních projektů, které náš tým kdy dokončil. Toto je skutečný game-changer,“ řekl k novým pedalboardům šéf vývoje Jim D’Addario.

Tagy D'Addario D'Addario XPND D'Addario Pedal Riser D'Addario Backline Pedalboard Transporter

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY