Přejít k hlavnímu obsahu
David Pomahač -

Na kafe s Davidem Pomahačem #94: The Valentines

Říkají o sobě, že hrají veselé písničky o těch nejsmutnějších věcech, což je, myslím, dost přesně řečeno. S novým singlem Happiest Day Ever kapela The Valentines ukazuje, jak dobře umí napsat song nabitý melodiemi a silnou atmosférou. Na jaře roku 2024 se dočkáme jejich alba, na které se moc těším.

Rozhovor o předstírání čtení z not.

Honza Doležal a Ondřej Čepek mi přišli povyprávět o začátcích s jazzem i o tom, jak chodili „za nauku“ a na koncertech jen předstírali, že noty čtou, ale  také o tom, že i když se někdy věci zdají být na nic a člověku není do zpěvu, tak dělat hudbu je vždycky ten nejlepší nápad.

The Valentines vznikli v roce 2017 a sami o sobě tvrdí, že je pro ně typické hrát „veselé písničky o těch nejsmutnějších věcech“. Kapela patří k vítězům soutěže Startér Radia Wave, v minulosti se představila na festivalech Rock for People, United Islands of Prague nebo na prestižním filmovém festivalu v Karlových Varech. Po vydaných EP – Demos v roce 2017 a 4 Songs (We Didn’t Even Want to Share With You) z roku 2019 – plánují The Valentines na jaro 2024 vydání prvního studiového alba.

 

Podcast podporuje LD Systems.

Sledujte podcast Na kafe s Davidem Pomahačem na Instagramu.

Tagy Na kafe s Davidem Pomahačem The Valentines Podcast

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

David Pomahač | Foto: Tomas Carl Allen
Kytarista a zpěvák. Dříve polovina Kieslowski, hrál jsem také s Martinem Tvrdým, v Bez peří, Houpacích koních, s Xavierem Baumaxou a dalšími. V roce 2020 jsem vydal svou první sólovou desku Do tmy je daleko. Ze křtu desky, který proběhl den před prvním lockdownem, vyšel živák…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY