Přejít k hlavnímu obsahu
David Pomahač - Út, 07.06.2022 - 08:00

Na kafe s Davidem Pomahačem: Monika Načeva

I když jsem od každýho, koho jsem se zeptal, slyšel, že se není čeho obávat, trvalo mi dva měsíce, než jsem se osmělil ji k rozhovoru oslovit. Tolik k respektu, kterej u mě Monika Načeva jako umělkyně má. Moničina tvorba mě zásadně provází celej život. Její cit pro slovo a jeho přednes mě nepřestává fascinovat, stejně jako neustálá chuť experimentovat a jít si vlastní cestou navzdory všemu očekávání.

Rozhovor o hudbě a humoru.

Monika Načeva je zpěvačka s nezaměnitelným hlasem a citem pro výběr básní, které zhudebňuje pokaždé v jiné hudební poloze. Její album Nebe je rudý je jedním z nejzásadnějších hudebních počinů, jaké u nás vznikly. Je výraznou experimentátorkou, což prokázala zejména na albu Mimoid, které dodnes udivuje svou nadčasovostí.

Věnuje se také herectví a její vytříbený komediální talent je zúročen především v kultovním divadle Sklep.

Tagy Na kafe s Davidem Pomahačem Monika Načeva

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

David Pomahač | Foto: Tomas Carl Allen
Kytarista a zpěvák. Dříve polovina Kieslowski, hrál jsem také s Martinem Tvrdým, v Bez peří, Houpacích koních, s Xavierem Baumaxou a dalšími. V roce 2020 jsem vydal svou první sólovou desku Do tmy je daleko. Ze křtu desky, který proběhl den před prvním lockdownem, vyšel živák…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY