Přejít k hlavnímu obsahu
David Pomahač - Út, 31.01.2023 - 08:00

Na kafe s Davidem Pomahačem: Kristina Kratochvilová

Kristina Kratochvílová je energická a plná entuziasmu ve všech aktivitách, u kterých jsem ji měl možnost pozorovat. Ráda diskutuje a naslouchá a když v ní téma rozechvěje tu správnou strunu, s vervou sobě vlastní se vrhne do psaní a odevzdá tomu veškerou energii. Miluje hudbu ve všech jejích podobách a my hudebníci máme štěstí, že o nás píše někdo takhle hudbě oddaný.

Rozhovor o chvění a inspiraci.

Velkou část povídání jsme věnovali problematice psychického zdraví, protože oba trpíme obdobnou poruchou a myslíme si, že je potřeba o tom mluvit co nejotevřeněji a často. Dozvíte se ale něco i o egyptském rapu a tamní scéně, a také o rodinném muzeu, které se věnuje především historii československého exilu.

Kristina Kratochvilová se věnuje psaní o kultuře, historii a hudbě. Pravidelně přispívá do kulturní rubriky Deníku N a její články vycházejí v hudebním časopisu Headliner, kulturním magazínu Bigg Magg, online vydání ELLE, týdeníku Euro a jeho příloze Hipster. Působí v rámci Muzea českého a slovenského exilu 20. století a Muzea RAF. Je také manažerkou kapel Good Times Only a Méta Monde.

Tagy Na kafe s Davidem Pomahačem Kristina Kratochvílová Good Times Only Méta Monde

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

David Pomahač | Foto: Tomas Carl Allen
Kytarista a zpěvák. Dříve polovina Kieslowski, hrál jsem také s Martinem Tvrdým, v Bez peří, Houpacích koních, s Xavierem Baumaxou a dalšími. V roce 2020 jsem vydal svou první sólovou desku Do tmy je daleko. Ze křtu desky, který proběhl den před prvním lockdownem, vyšel živák…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY