Přejít k hlavnímu obsahu
David Pomahač - Út, 10.08.2021 - 08:00

Na kafe s Davidem Pomahačem: Jan Unger

„Chtěl bych mít obrazotvornost jako Honza Unger,“ zapsal jsem si nedávno do svých poznámek. To, myslím, definuje můj vztah k němu. Když jsem měl možnost ho poznat, hned mi došlo, jak výjimečně citlivej a chytrej člověk naproti mě stojí. Nyní jsme spolu vedli rozhovor o zklidňování, o tom, že život si nenaplánuješ a taky o tom, jak vypadá nasranej skaut.

Do doby, než jsem Honzovu kapelu Zrní viděl naživo, jsem jí příliš pozornosti nevěnoval. Na koncertě v Písku, kde jsme jim s Kieslowski kdysi předskakovali, jsem ale uviděl něco, na co jsem od té doby nezapomněl. Jejich koncert mi k nim otevřel cestu. Zjistil jsem, že tohle je až neuvěřitelně uvěřitelná parta kluků, která všechno, co dělá, myslí vážně a upřímně. Byl jsem učarován.

Po koncertě jsme si s Honzou tehdy povídali o všem, co nás štve i baví a od toho okamžiku sleduju každý jejich krok. Věřim jim. Jsou poctiví a pracovití a díky tomu dnes slaví dvacetileté výročí v pozici velké kapely, která ale pořád zůstává punkově špinavá.

Honza Unger, zpěvák a textař této původně z Kladna pocházející alternativní kapely, se Zrním dodnes vydal deset alb (včetně živých a EP). V letošním roce oslavuje dvacet let existence skupiny, která hraje od začátku v nezměněné sestavě. Více v rozhovoru nejen o zklidňování...

 

Tagy Na kafe s Davidem Pomahačem Honza Unger Zrní

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

David Pomahač | Foto: Tomas Carl Allen
Kytarista a zpěvák. Dříve polovina Kieslowski, hrál jsem také s Martinem Tvrdým, v Bez peří, Houpacích koních, s Xavierem Baumaxou a dalšími. V roce 2020 jsem vydal svou první sólovou desku Do tmy je daleko. Ze křtu desky, který proběhl den před prvním lockdownem, vyšel živák…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY