Přejít k hlavnímu obsahu
David Pomahač -

Na kafe s Davidem Pomahačem #73: Arleta

Navenek výrazná a možná i drze odtažitá, uvnitř křehká a jemná, přemýšlivá a dechberoucí umělkyně s výrazným názorem na svět okolo sebe, která ví, co dělá  i přesto, že pochybuje o cestě, kterou si vybrala. Myslím, že takhle to mají všichni, kdo svým talentem a osobností převyšujou ostatní, protože jim to dovoluje neustále se rozvíjet. Arleta je přesně ten případ. Co všechno ji inspiruje nebo jí vadí, mi prozradila během letošního ročníku festivalu Metronome v Praze.

Rozhovor o hledání a rozporech.

Arleta Berndorff je umělkyně a rapperka, která svou femme poezií namotává na prst toxickou maskulinitu a posílá tak do temnoty všechny misogynní bytosti. V temnotě pak sama pluje svým šeptavým projevem, který si na scéně zabírá čím dál silnější pozici. Hypnotičnost, drive a introverze bourá všechny intimní schránky a esteticky i lyricky se vymezuje vůči zakořeněným pravidlům českého rapu.

Tagy Na kafe s Davidem Pomahačem Arleta rap Metronome festival Metronome Prague

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

David Pomahač | Foto: Tomas Carl Allen
Kytarista a zpěvák. Dříve polovina Kieslowski, hrál jsem také s Martinem Tvrdým, v Bez peří, Houpacích koních, s Xavierem Baumaxou a dalšími. V roce 2020 jsem vydal svou první sólovou desku Do tmy je daleko. Ze křtu desky, který proběhl den před prvním lockdownem, vyšel živák…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY