Přejít k hlavnímu obsahu
David Pomahač -

Na kafe s Davidem Pomahačem #71: Anna Vaverková

Anna Vaverková sice žije v Berlíně, ale u nás se její jméno skloňuje čím dál častěji. Během čekání na nové album a těsně po vystoupení na cenách Vinyla, kde hrála coby jedna z nominovaných, jsme si povídali o tom, kolik démonů člověk může zvládnout a jak úplně nepodlehnout sociálním sítím a udržet si aspoň trochu klidu.

Rozhovor také o tom, že žádná hudba není depresivní.

Jak se stalo, že se Berlín stal jejím osudem, když tam vlastně vůbec nechtěla? Co všechno tam nakonec našla a jak se do rozhovoru dostal Rick a Morty? Dobře poslouchejte, protože tahle „Roztomilá holka“ je výrazná a mnohovrtevnatá osobnost, která ví, co říká.

Letos na ceny Vinyla a Anděl nominovaná skladatelka, zpěvačka, klávesistka a producentka Anna Vaverková pochází z Prahy. V Praze hrávala jako písničkářka po malých klubech a studentských festivalech. V devatenácti letech se kvůli studiu hudby přestěhovala do Berlína a už tam zůstala. Také začala nahrávat vokály pro producenty elektronické hudby. Momentálně je součástí kapely The Flavians, se kterými si zahrála třeba na festivalu Glastonbury. Píše své sólové věci pod značkou Oddity Records a jako vokalistka spolupracuje s různými elektronickými projekty.

Tagy Na kafe s Davidem Pomahačem Anna Vaverková The Flavians

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

David Pomahač | Foto: Tomas Carl Allen
Kytarista a zpěvák. Dříve polovina Kieslowski, hrál jsem také s Martinem Tvrdým, v Bez peří, Houpacích koních, s Xavierem Baumaxou a dalšími. V roce 2020 jsem vydal svou první sólovou desku Do tmy je daleko. Ze křtu desky, který proběhl den před prvním lockdownem, vyšel živák…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY