Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

MXR Deep Phase M279: další inovace modelu Phase 90

Phasery z produkce firmy MXR, náležející do stáje koncernu Jim Dunlop, patří dlouhodobě k neoblíbenějším efektům dané kategorie. Firma si je této situace velmi dobře vědoma a snaží se kytaristů či basistům nabízet nejrůznější inovované varianty pedálů, vycházejících z legendárního modelu Phase 90, jehož první verze byla uvedena na trh v roce 1974. Zatím nejnovějším zástupcem této „oranžové“ edice je kompaktní Deep Phase M279, nabízející širší zvukové možnosti podpořené dvojicí přepínatelných režimů.

Obvod, inspirovaný dnes už ikonickou koncepcí z první poloviny sedmdesátých let, disponuje kromě výrazné modulace s upozaděnými středními pásmy také upravenou dynamikou reagující na sílu úhozu pravé ruky. Pedál je tak schopen přizpůsobit se stylu hry, ať už v pomalých akordových pasážích, sólech nebo rychlých beglajtech či těžkotonážních podladěných riffech.

Vyladěna byla navíc i odezva v oblasti nízkých frekvencí, takže phaser zastane skvělou práci nejen s kytarou, ale také s baskytarou, včetně pětistrunných modelů. Oproti původnímu phaseru, jenž při aktivaci trpěl znatelným poklesem hlasitosti, byl příslušný okruh pedálu Deep Phase modifikován tak, aby k propadu nedocházelo a čistá i efektovaná cesta měla rovnocennou hladinu výstupní úrovně.

Krabička je vybavena potenciometrem Speed nastavujícím rychlost pulsace, ovladačem Fdbk (feedback) ovlivňujícím intenzitu modulace a malým tlačítkem Mode II umožňujícím volit mezi tradičním čtyřstupňovým vintage voicingem s hladším průběhem, nebo moderněji pojatou osmistupňovou modulací pro dosažení masivnější vlny a organičtější textury.

MXR Deep Phase M279, osazený dvojicí stavových diod, je vzhledem k miniaturním rozměrům šasi (5.6 x 3.8 x 9.1 cm, hmotnost cca 140 g) napájen výhradně 9V adapterem, footswitch je zapojen v režimu true bypass. Oficiální cena se v případě americké části trhu pohybuje těsně pod hranicí 130 dolarů.

Tagy MXR MXR Deep Phase M279

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY