Přejít k hlavnímu obsahu
redakce -

Musikmesse 2018: opulentní jízda napříč nástroji i žánry

Mezinárodní veletrh hudebních nástrojů, not, hudební produkce a obchodních kontraktů ze světa hudby se blíží. Proběhne ve dnech 11. až 14. dubna 2018 ve Frankfurtu nad Mohanem a již tradičně představí veškeré novinky v odvětví. Od rocku až po klasiku, od syntezátorů po křídlovku. Musikmesse myslí na všechny – a s Frontmanem letos budeme u toho.

Veletrh každoročně nabízí komplexní spektrum nástrojů od akustických kytar přes smyčcové nástroje, perkuse a harmoniky až k dechovým a žesťovým nástrojům nebo notám, klavírům, klávesám, varhanám, digitálním pianům či historickým klávesovým nástrojům. Své místo zde mají i nové produkty ze segmentu syntetizátorů, záznamových zařízení, mikrofonů, audio/video, software nebo jiné příslušenství – ty budou umístěny v akusticky oddělené části. Probíhat bude také hudební a kulturní fórum s řadou přednášek věnovaných problematice hudební kultury, podnikání v hudebním průmyslu a výuce hry na hudební nástroje.

Komplexní nabídku doplňuje zajímavý doprovodný program, který vedle komentovaných prohlídek a kreativních workshopů pod vedením profesionálních hudebníků odhalí návštěvníkům svět inovací prostřednictvím praktických ukázek v realistických podmínkách, a to hned na několika specializovaných jevištích. Svého pokračování se dočká také Musikmesse Festival 2018, který návštěvníkům i vystavovatelům nabídne jedinečná hudební vystoupení na různých místech po celém městě s centrálními open-air jevišti přímo v areálu veletrhu, kde budou mimo jiné k dispozici oddělené prostory určené testování nástrojů pod širým nebem. Během konání veletrhu budou vybrané kluby, bary a koncertní sály ve Frankfurtu nad Mohanem součástí speciálního programu a nabídnou mnohá vystoupení světoznámých umělců ze světa rocku, popu, jazzu, klasiky i hip hopu. Chybět nebudou ani akce pod širým nebem v ulicích města.

Jako v předchozích letech Musikmesse proběhne souběžně s veletrhem osvětlovacích a zvukových technologií Prolight + Sound. V roce 2017 oba veletrhy navštívilo přes 100 tisíc návštěvníků a své nejnovější produkty zde představilo 1922 vystavovatelů z celého světa.

Více informací na musik.messefrankfurt.com

Tagy Musikmesse

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY