Přejít k hlavnímu obsahu
redakce - Po, 26.03.2018 - 12:00

Musikmesse 2018: lepší než kdy dřív

Získejte rychlý přehled o trendech a novinkách na trhu. Frankfurtské výstaviště se ve dnech 11. až 14. dubna 2018 opět promění v nejdůležitější mezinárodní platformu hudebních nástrojů a hudební produkce v Evropě! Veletrh Musikmesse nabídne vše, na co jen pomyslíte – od rocku až po klasiku, od syntezátorů po křídlovku.

I v letošním roce se návštěvníci mohou těšit na bohatý doprovodný program. Po loňském úspěchu bude opět uvedena rozšířená prezentační platforma bicích souprav a kytar – Musikmesse Drum Camp a Musikmesse Guitar Camp. Vedle prezentací nejmodernějších hudebních nástrojů, přednášek a seminářů na aktuální témata přilákají pozornost malé zvukotěsné kabiny určené vystoupením světových hudebníků či workshopy pod jejich vedením.

Mezi kytaristy se letos objeví Jeff Waters (Annihilator), Tom Longworth (Robbie Williams) nebo Jen Majura (Evanescence), mezi bubeníky pak Ash Soan (Adele, Billy Talent), Karl Brazil (Robbie Williams, James Blunt) nebo Will Hunt (Evanescence). Mezi ověřené formáty veletrhu patří i Musikmesse Festival, který proběhne nejen v rámci venkovní scény v areálu výstaviště, ale i v ulicích Frankfurtu, a to po celou dobu konání veletrhu. A když vás přepadne hlad, v jednom z food trucků Street Food Session si objednáte něco dobrého na zub.


Dále můžete zhlédnout například výstavu World of Vintage Guitars, vytvořenou ze sbírky kytar značky Fender vyrobených od roku 1950 do roku 1964 nebo jejich unikátních kytar patřících rockovým legendám, zjistit víc zajímavostí o předpisech vlastnictví, přepravy a obchodování s hudebními nástroji vyrobenými z chráněných druhů dřeva nebo si dokonce nechat ocenit vlastní vintage kytaru.

Mimoto se po dvou letech na veletrh opět vrátí Piano Salon Europe, nabízející jedinečnou prezentační příležitost pro výrobce pianin a koncertních křídel. Ujít si nenechte ani ceremoniál udílení prestižního ocenění Piano Player of the Year.

Novinkou pro letošní rok bude také umístění produktového segmentu Audio, DJ & Recording, určeného hudebním producentům a DJům, v samém centru dění. Již tradičně totiž Musikmesse proběhne souběžně s Prolight + Sound (10. až 13. dubna 2018), veletrhem osvětlovacích a zvukových technologií. V loňském roce navštívilo oba veletrhy souhrnem přes 100 tisíc návštěvníků a své nejnovější produkty zde představilo 1922 vystavovatelů z celého světa.

Více informací na musik.messefrankfurt.com

Tagy Musikmesse
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY