Přejít k hlavnímu obsahu
Dva 2013
Dva 2013
redakce - Út, 10.12.2013 - 13:02

Mulatu od Dva: video o štěstí, kterým se jednou zalkneme?

Na tvorbě nového videa Mulatu od Dva se podílel Jaromír Plachý ze studia Amanita Design, autor počítačové hry Botanicula, ke které dvojice vytvořila mezinárodně oceňovaný soundtrack. O čem písnička z připravovaného šestého alba Nipomo je?

"Mulatu má vlastně sociální téma, což nemíváme často. Je o nezaměstnanosti a nutkání to v životě vzdát," říkají Dva, a autor klipu Jaroslav Plachý doplňuje: "Možná nejsem ten pravý, kdo by měl interpretovat konflikty a katastrofy kolem nás. Na co jsem si ale troufl, je sdělit tu nejistotu, lhostejnost a apatii, kterou v nás nejrůznější hrůzné události způsobují. Je to moje výpověď o štěstí, kterým se jednou zalkneme."

Singl a videoklip Mulatu z dílny Dva je předzvěstí dlouho očekávaného alba Nipomo. Jeho vydání kapela plánuje na 25. února 2014 u amerického vydavatelství Northern Spy Records a v Evropě na vlastní značce Label Home Table. Singl Dva nabídli zdarma ke stažení.

Dva u nás patří k nějvětším hudebním inspiracím - také ve smyslu jak se prosadit v zahraničí. Od roku 2006 odehráli už na 600 vystoupení, z toho velkou část v zahraničí (celá Evropa, USA, Reunion). Za alba Fonók (2008) a Hu (2010) dostali ceny Anděl. Za následující album Botanicula soundtrack (2012) dostali IGF Award 2012 v San Franciscu za nejlepší soundtrack k počítačové hře a také byli nominováni na UK Music & Sound Awards.

Tagy Dva Nipomo
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY