Přejít k hlavnímu obsahu
Mucha
Mucha
ahmed - Út, 28.10.2014 - 17:31

Mucha má nový videoklip: natočila svoji hymnu o chlapech

Videoklip k jednomu z největších hitů, skladbě Chlapi sú kokotiMucha plánovala už dávno. Je zúčtováním s debutem i starými traumaty frontmanky, která se po vydání alba nechtěně stala mluvčí svobodných matek. "Shodli jsme se na macho fotbalistech a macho baleťácích a jejich promyšlené nesourodé choreografii na fotbalovém hřišti v brněnských Obřanech. Dalšími účastníky nahrávání byly svatební šaty ze sekáče za 49 korun, mlhostroj, čočková pomazánka, pár piv a jedna z posledních horkých nedělí," praví o videoklipu Nikola. Co mu říkáte?

Práce s idejemi machismu jako jedním z prvků hodných výsměchu je pro Muchu už typická. "Frázi ‚chlapi sú kokoti‘ si oblíbila řada žen i mužů, možná právě díky její časté trpké pravdivosti," nechala se slyšet Nikola, která se v září stala vítězkou básnické soutěže Brněnská sedmikráska a účinkuje i v připravovaném novém dokumentu filmařky a feministky Olgy Sommerové. Kapela při tvorbě videoklipu už podruhé vsadila na ověřenou kvalitu týmu režiséra Jana Fuksy, jenž byl úspěchem prvního klipu Ježíš mile zaskočen. Tento videoklip s Markem Danielem má v tuto chvíli na YouTube už více než 338 tisíc zhlédnutí.

Aktuálně Mucha shání prostředky na nové album Josefene na Hithitu - dva dny před koncem ještě pár korun chybí. Pokud s ní chcete strávit den či si jen předplatit novou desku, která je dalším punkovým výkřikem mladé svobodné matky po spravedlnosti, hurá do toho! Křtí 5. listopadu v Praze a 19. listopadu v Brně.

Tagy mucha
Fanouškovské alter ego šéfredaktora. Zářezy najdete také na Radiu 1, festivalu Beseda u Bigbítu, na Xplaylistu nebo dříve Freemusic a u labelu X Production.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY