Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Moog Mavis: analogový synth ve formě stavebnice

Legendární americká značka Moog představila kompaktní semi-modulární analogový syntezátor Mavis, který si můžete sami sestavit, což se otisklo také v poměrně přijatelné pořizovací ceně. Model je navržen tak, aby jej po kompletaci mohli bez problémů začít okamžitě používat i hráči, kteří s tímto typem systému nemají žádné zkušenosti. Kromě tradiční koncepce s klasickými oscilačními a filtračními sekcemi zde firma použila i svůj vůbec první analogový obvod pro tvorbu vln.

Diodový wavefolder nabízí vedle klasických subtraktivních metod také aditivní syntézu, a to v plném rozsahu s atenuátory, offsety, stejnosměrně propojeným mixérem atd. Celkově si syntezátor klade za cíl představit syntézu intuitivním a muzikálním způsobem, což je cesta, která může oslovit i hráče na jiné nástroje.

Integrována je jednooktávová klaviatura a patch bay s 24 body pro hraní s dalšími napěťově řízenými systémy. Obvod sample-and-hold usnadňuje „random sekvenci" a routingový režim cross-fade podporuje vytváření originálních patternů s pomocí LFO s proměnlivým tvarem až po čtyřstupňový obálkový generátor.

Moog Mavis je díky rozměru 44HP dostatečně kompaktní, aby se dal vzít na cesty, čemuž odpovídá i to, že je dodáván společně s ochranným krytem. Podle informací výrobce není k sestavení stavebnicového syntezátoru nutné použít žádné speciální nářadí ani pájku – vše potřebné najde případný uživatel v balení. Cena modelu byla na českém trhu nastavena okolo hranice 8900 Kč.

Firma uvádí, že Mavis se vrací k počátkům cesty konstruktéra a zakladatele značky Boba Mooga (1934 – 2005), a dodává, že každý set je sestavován ručně, stejně jako vintage nástroje, které Bob Moog před lety sestrojil, či syntezátory a thereminy, které zaměstnanci společnosti Moog ručně kompletují dodnes.

Tagy Moog Moog Mavis

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY