Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Mooer GTRS PTNR GCA5: mikro kombo pro inteligentní kytary GTRS

Mooer Audio uvádí na trh miniaturní kytarové kombo GTRS PTNR GCA5, u něhož zkratka PTNR znamená slovo „partner“, vyjadřující v daném případě kompatibilitu s loni představenými inteligentními kytarami ze sérií GTRS S800 a GTRS S801. Ke zmíněným nástrojům se kompaktní aparát, určený především ke cvičení, připojuje také prostřednictvím Bluetooth a příbuznost těchto produktových sérií je dána mimo jiné i nabídkou stejných barevných verzí, takže pokud chcete ladit nejen zvukově, ale i designově, můžete si pořídit kombo i kytaru v identickém odstínu.

GTRS PTNR GCA5 disponuje koncovým zesilovačem o výkonu 5 W, navázaným na reproduktor s průměrem pouhých 2.2 palců (cca 5.6 cm) a impedancí 4 ohmy. Miniaturní velikost by u konvenčního reproduktoru samozřejmě snižovala výraznost nízkých frekvenčních pásem, proto výrobce tento měnič modifikoval a osadil jej membránou poskytující větší odezvu v basech a následně i objemnější tón.

Napájení obstarává dobíjitelná lithiová baterie s kapacitou 2000 mAh, která při plném nabití přes port USB-C (5V / 2A) vydrží dodávat zesilovacímu obvodu dostatek energie pro přibližně sedm hodin nepřetržitého provozu. Kromě využití Bluetooth 5.0 lze nástroj zapojit také do klasického jackového vstupu a kombo je možno používat i pro poslech hudby.

Editaci výsledného zvuku zajišťuje elektronika v kytarách GTRS S800 / S801, respektive modul GTRS IPS, kompatibilní s firemní aplikací (iOS/Android), poskytující celkem 9 simulací různých typů kytar, 126 efektů, rytmickou sekci se 40 patterny, 10 typů metronomu, looper s kapacitou 80 sekund a ladičku. Systém, integrovaný v nástrojích s lipovým tělem, javorovým krkem a Alnico snímači v konfiguraci HSS, opět napájí Li-ion baterie dobíjitelná přes magnetický USB-C konektor, umožňující také přímé nahrávání.

„Kapesní“ kombo Mooer GTRS PTNR GCA5 o rozměrech 130 x 104 x 75.5 mm a hmotnosti 540 g je podobně jako superstraty GTRS S800 / S801 k dispozici v černém, bílém, modrém, růžovém a zeleném provedení. Cena malého aparátu se pohybuje okolo 70 eur, součástí balení je USB kabel.

Tagy Mooer Mooer GTRS PTNR GCA5

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY