Přejít k hlavnímu obsahu
Dvojobal MONO M80-2G-BLK
Dvojobal MONO M80-2G-BLK
Jan Sládek -

MONO: dobrý a únosný obal nejen pro dvě kytary

Po přestěhování svých hudebních aktivit do Prahy stále častěji čelím problému transportu. Prostě není kde zaparkovat a často je problém dostat se na hraní jinak než veřejnou dopravou. Jinak bezvadný tvrdý futrál vhodný na naložení do káry je v pražské tramvaji spíše k ničemu. Situaci jsem si ještě zkomplikoval tím, že jsem začal střídat kytary a když mám s sebou jen jednu, připadám si nesvůj jako v kalhotách bez pásku.

Celou mou situaci rozhodla nabídka zaskočit za kolegu hrát na silvestra v dobrém hotelu, bohužel totálně v centru Prahy a bez možnosti parkování. Začal jsem hledat a našel firmu MONO a dvojobal. Navíc jsem z něj připojením brašny na efekty snadno udělal v Čechách gastronomicky velmi oblíbený trojobal. Tak jak to šlo?

Dvojobal MONO M80

Nepromokavý a testováno také neprosněžitelný povrch řeší případné problémy s navlékáním pláštěnky. Co je hlavní, obě kytary se – nakonec – vešly. Problém by nebyl vůbec, kdyby šlo o jen o dvě nelubovky, na ty je délka i hloubka zcela ok. Nakonec jsem tam střední lub (Epiphone Joe Pass) a strata dostal, i když to bylo napjaté a nemohu odhadnout životnost tohoto spojení.

V této kombinaci jsem ocenil zejména dvě věci. Obal i přes takovou dvojhloubku je stále unesitelný, tak akorát na zastávku a ze zastávky, na procházky bych volil jinak... ale ruku na srdce. Překvapení bylo, že i při té napjatosti dobře seděl na zádech. A to i když jsem využil zádovou kapsu na kompaktní plastové stojánky na kytaru.

Samozřejmě, platí všechna upozornění týkající se pohybu s kytarou na zádech. Docela dobře se kytary v obalu nosí i v ruce za ucho, které vypadá velmi bytelně a nemám problém mu věřit (u jiných obalů ten pocit rychle ztrácím). Obal mi dobře fungoval i s jednou kytarou, byť raději použiji ten jednoobal, co stále mám.


Dobře a pohodlně jsou řešeny i obě přední kapsy (v úrovni hlavy a těla kytary). Potěší karabinka na klíče a zástrčníky na psací potřeby – v "hlavovém" pouzdře. V "tělním" pouzdře je hned několik dobrých vychytávek. Líbí se mi instalovaný suchý zip na kabely, kterým je prostě připnete k sobě a vnitřku pouzdra. Druhý malý leč účinný detail je, že pod zipem je kus látky, který zabrání vypadávání věci z boku. To je velmi nepříjemná věc a já takhle jednu vibrapáku ztratil.

Na obrázcích není moc viditelná, ale je tam i zipová kapsa nejlépe na dvě tři sady strun. V samotném prostoru pro kytary najdeme jen suchý zip a podložku na uchycení krku kytar (headlock), ale i tam je pěkný detail - mini pouzdro na trsátka. A víme, jak se rády ztrácejí. Když jsme u ztrácení, proti krádeži to zabezpečené není, ale zipy mají očka na zámeček. Proti usnutí v tramvaji po veselém koncertě to není zajištěno nijak – a přitom právě toto už několik mých přátel připravilo o gear ;-).

Trojobal

Hlavním tahákem na mne byla ale možnost připojení dalšího obalu do oblasti krku kytary. A to hlavně proto, že se do něj – a to opravdu – vejde i v mém případě docela nabitý Pedal train Nano. Nepřekvapivé je, že pak už to moc na procházky není, překvapivé naopak je, že to pořád dobře sedí a na zádech je to celkem vyvážené.

V ruce už je to slabší, ale pořád to jde. Toto mini pouzdro mi přijde i za tu cenu samo o sobě dobré. Opět nechybí suchý zip na kabel, ale super je i úschovna na patch kabely a zlatý hřebík noci pro mne je přehledné pouzdro na imbusy, šroubováčky a kleštičky.

Výsledek

Jediné, co tomu všemu (hlavně dvojobalu) můžu vytknout, je cena cca šest tisíc. To zvažte, jestli to opravdu využijete, protože pár parkovacích hodin by to pokrylo. Taky bych to asi nedoporučil na nějaké tvrdší cesty v káře a tak. Výtlum tam solidní je, ale já bych to viděl tak na kratší trasy v kufru auta.

Výhoda je jasná – na koncert jsem šel se dvěma kytarami, pěti kabely, nanopedalboaredm, nářadíčkem, náhradními strunami, notami s poznámkami, kytarou hygienou... a stále jsem měl dvě volné ruce. Na cestu tramvají tam a zpět to stačilo. Sníh to přežilo, ale pád jsem nezkoušel. Teď jen, co s tou mou nebohou hlavou a reprobednou. Tam jsem zatím uspokojivé řešení nenašel. Nicméně, tohle MONO dává stereo s přehledem.

Tagy Mono

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

JdG
Kytarista Tomáš Průša Bandu, Pohřební kapely a Potrubí, záskokář, učitel na kytaru, nahrávač, producent. Pracuji ve svém Létajícím studiu (…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY